Škola u prirodi učenika 4. razreda

Učenici 4. razreda s učiteljicom Vesnom Kunstl Vuić pripremili su izvješće o boravku u školi u prirodi.

Škola u prirodi

Krajem 3. –  početkom 4. razreda  učiteljica nam je rekla da će nas voditi u Šibenik u školu u prirodi. Cijelu godinu smo iščekivali taj dan. Došao je taj 25.5.2015.god. U 7:00h okupili smo se u školskom holu gdje smo iščekivali polazak. Bilo je tu velikog veselja, sreće i uzbuđenja.

Na kolodvoru nas je dočekao vodič Pavle. Razgledali smo katedralu sv. Jakova. Nakon obilaska katedrale prošetali smo se Šibenskom rivom i nakon obilaska se zaputili u hotel. Smjestili smo se u hotelu Andrija, a pokraj hotela bili su hoteli: Jure, Niko, Ivan i Jakov. Nismo mogli dočekati da uđemo u sobe. Kad smo ušli u sobe, to je bio neopisiv trenutak jer je u sobama bilo tako uređeno kao u hotelu s 5 zvjezdica. Raspakirali smo svoje stvari i otišli na večeru. U restoranu  je bilo puno ukusnih jela. Kad smo večerali otišli smo u sobe i pripremili se za dječji disko. Sutra ujutro smo se probudili, obukli i krenuli na doručak. U utorak došli smo nakon doručka pripremiti stvari za put prema slapovima Nacionalnog parka Krka. Došli smo u NP Krka i bili iznenađeni kad smo vidjeli te predivne slapove. Slikali smo se, bili uzbuđeni da idemo gledati veće i jače slapove. U putu smo stali u restoran gdje smo ručali. Nakon ručka vratili smo se u hotel gdje smo se pripremili za kupanje u bazenu. Na početku bazen je bio hladan, a poslije topliji. Pripremili smo se za večeru i krenuli u restoran. Poslije večere otišli smo kod bazena gdje je bio održan disko. Naš učenik Žarko Živković je osvojio diplomu za pogađanje pjesama iz poznatih crtanih filmova. U srijedu poslije doručka otišli smo u Dalmatinsko selo. U selu smo vidjeli kako su stariji nekad radili u Dalmaciji. Nakon obilaska vratili smo se u hotel na ručak. Poslije ručka krenuli smo u Zadar. U Zadru smo obišli dvoranu Višnjik koja je posvećena Krešimiru Ćosiću. Nakon dvorane obišli smo crkvu sv. Šime. Poslije smo kupili suvenire i poklone roditeljima. Slušali smo morske orgulje. Bilo je predivno. Vratili smo se na večeru. Nakon večere smo se uputili na gusarski brod gdje je bio održan disko. Tamo smo slavili rođendan jednog dječaka. U četvrtak nakon doručka otišli smo na gusarski brod Galija. Podijeli smo se u grupe, jedna grupa bila je plava, drugi crni, a mi smo bili zeleni tim. Nakon vožnje smo se natjecali. Naš tim bio je 2. Bili smo malo tužni. Nakon ručka otišli smo u sobe da se odmorimo jer ćemo ići poslije na večeru i u disko. Obukli smo se i krenuli u disko kod bazena gdje smo plesali, pjevali i imali zadatak plesati kako nam jedna teta kaže. Naša učenica Ema Vujanić je osvojila diplomu za to što je najduže i najtočnije plesala. Otišli smo u hotel i tamo krenuli pakirati stvari za sutra tj. petak, jer u petak poslije ručka polazimo  kućama. Ujutro smo se probudili i nakon doručka spakirali stvari do kraja. Odvezli smo kofere i stvari u autobus, otišli u šetnju na rivu. Vratili se na ručak i u autobus. Krenuli smo u povratak. Vratili smo se na kolodvor u Dvoru gdje su nas roditelji dočekali.

Nama je u školi u prirodi bilo lijepo jer smo naučili dosta toga o Šibeniku, o Zadru, prvi put smo se vozili Galijom i bili u hotelu Andrija. Voljeli  bi opet ići u Šibenik jer je tamo jako lijepo.

učenici četvrtog razreda

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 26. 6. 2015.