Radionica o štednji

Povodom Svjetskog dana štednje, za učenike 4.razreda održana je radionica o štednji. Cilj radionice je bio osvijestiti važnost pravilne raspodjele novca i štednje. U sklopu radionice integrirani su sadržaji sata razrednika, hrvatskog jezika i građanskog odgoja. Zanimanje za radionicu bilo je veliko, posebice izrada edukativnog razrednog plakata o štednji.

Učenici su na satu razrednika izmijenili svoja iskustava o načinu i trošenju dobivenog novca. Zamisao radionice bila je da se učenicima pokuša objasniti pojam i važnost štednje, načini štednje, mjesta na kojima se može štedjeti kao i razmišljanja o tome kako štednjom mogu doći do željene stvari. Sve ideje stavili smo na plakat na kojem su neizostavni likovni motivi bile „kasice-prasice“.

Dojmovi učenika o radionici:

Na satu razrednika radili smo plakat o štednji. Naučili smo da je štednja čuvanje stvari i novca. Pisali smo puno izreka o štednji, a najdraža mi je „Gdje novac zveči, pravda ječi“. Osim izreka pisali smo što se sve može štedjeti. Posebno trebamo paziti i čuvati prirodna bogatstva (vodu, šume).

Lana Lotina

Danas smo na satu razrednika radili plakat o raznim štednjama. Naučili smo što sve možemo štedjeti, npr. novac, hranu, vodu, struju… Najdraža izreka o štednji mi je „Zrno po zrno - pogača, kamen po kamen - palača“. Naučili smo da je jako dobro štedjeti jer će nam tako biti bolje u budućnosti.

Vedrana Samardžija

Na naš zajednički plakat napisali smo puno izreka o štednji. Neke od njih su: Čovjek bez novca je kao stablo bez lišća, Ušteđeni novčić je zarađeni novčić, Tuđi novac ima oštre zube.. Crtali smo  kasice i lijepili sličice novca. Naučili smo što se sve može štedjeti. Svjetski dan štednje obilježava se 31.listopada.

Doris Ivelić, 4.r

objavio: Barbara Stanojević   datum: 4. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »