Konferencija za medije - predstavljanje projekta Pet za net

17. studenoga 2015. godine u našoj školi održana je konferencija za medije na kojoj je predstavljen projekt Pet za net kojim želimo educirati učenike, učitelje i roditelje, ali i lokalnu zajednicu o problemima vezanim za sigurnost djece na internetu.

Konferenciju je organizirala Udruga Suradnici u učenju (koja je nositelj projekta Pet za net) u suradnji s našom školom, a sudjelovali su predstavnici Sisačko-moslavačke županije, Općine Dvor i predstavnici škola partnera (OŠ "Braća Bobetko" Sisak i OŠ Davorina Trstenjaka Hrvatska Kostajnica).

Osnovni ciljevi projekta Pet za net su podizanje razine svijesti učenika, učitelja, roditelja i opće javnosti o problemima vezanim za sigurnost djece na internetu

Aktivnosti planirane u projektu su: radionice za učenike, učitelje i roditelje o sigurnosti na internetu, video radionice za učenike i učitelje te opremanje škola obrazovnim materijalima i opremom za provođenje video radionica.

Kroz radionice „Sigurno odrastanje u stvarnome i virtualnom svijetu“ i „Kako se snalaziti u svijetu interneta i novih tehnologija?“ učenici će se upoznati s opasnostima interneta te načinima kako ih prepoznati i izbjeći.

Učitelji će upoznati načine kako poučavati primjereno, odgovorno i sigurno korištenje interneta, a roditelje će se osvijestiti kako pomoći svojoj djeci sa problemima vezanim za sigurnost na internetu.

„Započeli smo nabavkom opreme za partnerske škole i tiskanjem obrazovnih materijala te dogovaranjem termina radionica“, rekao je voditelj projekta Darko Rakić, te najavio da sljedeći mjesec počinje provođenje radionica za učenike, učitelje i roditelje u školama.

Ciljevi projekta su i primjena metodologije učenja usmjerenog na učenika, razvoj digitalnih kompetencija i kritičkog mišljenja učenika o odgovornoj uporabi informatičko-komunikacijske tehnologije.

U projekt su u našoj školi uključeni svi učenici 4. razreda (uključujući i učenike PŠ Rujevac) i 5. razreda, roditelji učenika 4. i 5. razreda, svi učitelji, te učenici od 5. do 8. razreda koji su uključeni u video radionicu.

Na početku konferencije u našoj školi učenici su prikazali pjesme i plesove našega kraja, a Dino Tadić (6. razred) izvrsno je predstavio naše mjesto i školu. Učenike su za nastup pripremili učitelji Krstina Krnjaić i Zvonimir Baljak uz suradnju ravnateljice Marice Tubić i članova KUD-a Pounjski pleter i SDK Prosvjeta. Učitelji u našoj školi koji će surađivati u projektu su Klara Pereković, Barbara Tonković i Kristina Krnjaić, a koordinatorica projekta u školi je učiteljica informatike Vesna Majdandžić.

Projekt traje cijelu školsku godinu. Na završnom konferenciji u Sisku u lipnju 2016. godine prezentirati će se rezultati projekta i najbolji videozapisi učenika o sigurnosti.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 18. 11. 2015.