Projekt Od srca srcu

Već četvrtu godinu u našoj školi uspješno provodimo projekt „Od srca srcu“. Projekt koordinira pedagoginja Stojanka Strineka, koja je napisala izvješće o realizaciji aktivnosti u ovoj školskoj godini.

U našoj blizini žive ljudi s teškim uvjetima života. Cilj navedenog projekta je prikupljanje pomoći i darivanje u predblagdanske dane onih kojima je pomoć potrebna, te poticanje i razvoj humanosti, ljubavi, brige među učenicima i osjećaja za stare, nemoćne, bolesne, siromašne, odnosno prihvaćanje različitosti.

S obzirom na uspješnost i značaj projekta i ove školske godine nastavili smo s  provođenjem u suradnji s Vijećem roditelja naše škole i Crvenim Križem Dvor. Prva ovogodišnja akcija u sklopu projekta realizirana je pred Božićne blagdane. Aktivnosti koje su provođene u sklopu akcije  su: dobrovoljno prikupljene hrane i sredstava za higijenu, izrada čestitki i darivanje kolača kao rezultat uspješne suradnje s roditeljima.

Paketi pomoći su uz  pomoć djelatnice Crvenog Križa u Dvoru,  gospođe  Gordane Preradović, roditelja i učenika dopremljeni obiteljima naših učenika i pojedincima (starim, bolesnim, siromašnim) na terenu.  I ove godine dio kolača prikupljenih u sklopu projekta naši učenici su darivali udomiteljskoj obitelji Bencun u Dvoru koja ima četiri korisnika.

U projekt čija je koordinatorica pedagoginja bili su uključeni učenici, učitelji, ostali djelatnici škole i roditelji.

Naše sudjelovanje u ovoj akciji  nam je pomoglo da se osvijestimo i postanemo blagodarni na svemu onom što imamo, onom što nam je dano, a čega se često puta ne sjetimo misleći da tako treba biti ili ne misleći da svima nije tako. Svi ti trenutci akcije teški i lijepi na kraju su bili  povezani i  okrunjeni osjećajem sreće, zadovoljstva jer sve što smo radili, radili smo od srca i dali nekom drugom srcu da bi ga usrećilo.  A u srcu kao što znamo smo mi i svi oni koje volimo, ako nam je srce čisto, onda ima ljubavi za sve jer su u srcu naša dobra djela i otuda kreću prema drugima.

Ovim putem želimo se zahvaliti svima koji su i ovaj put svoja srca otvorili za dobra djela, učenicima i roditeljima, jer kao što znate jako je lijepo nekome pomoći i svojom pažnjom učiniti ga sretnim. Sreća se sastoji od sitnica učinjenih  s ljubavlju.

Stojanka Strineka, pedagoginja

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 2. 2. 2016.