Dan planeta Zemlje - integrirani dan

22. travnja 2016. učenici razredne nastave obilježili su Dan planeta Zemlje. U našoj smo ga školi obilježili vrlo kreativnim i poučnim integriranim  danom u kojem su sudjelovali svi učenici od 1. do 4. razreda.

Cilj Dana planeta Zemlje je skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog globalnog onečišćenja. Ovim obilježavanjem nastoji se osvijestiti važnost očuvanja i zaštite prirodnih resursa.

Svaki razred je sudjelovao u zanimljivim radionicama. Kroz igru, smijeh, crtež i ples učenici su učili kako očuvati naš planet.  Izradili su plakate kojima su upozorili na važnost očuvanja biljnog i životinjskog svijeta.

Aktivno su sudjelovali i u prezentaciji koja se održala u učionicama. Učenici 2.a, 2.b, 3. i 4. razreda pisali su eko-poruke, sastave, recitirali su Zemlji za imendan, glumili u igrokazima.

Na kraju integriranog dana učenici su trebali razviti svijest o povezanosti njih samih s okolišem, kao i osjetljivost prema njemu, izgraditi pozitivan odnos učenika prema okolišu, razvoj stava "i ja mogu učiniti nešto za svoj okoliš!", aktivan, istraživački i optimističan pogled na svijet.

Vrijedne radove naših učenika možete pogledati na fotografijama.

3.razred

4.razred

objavio: Barbara Stanojević   datum: 5. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »