Škola u prirodi

Učenici 4. razreda, u sklopu škole u prirodi, boravili su od 20. do 23. svibnja u mjestu Banjole kod Pule. Program škole u prirodi je bio veoma bogat i obuhvatio je posjet NP Brijuni, razgled gradova Huma, Roča, Pule, Opatije, Rijeke i Trsata.

CIljevi škole u prirodi bili su upoznati primorski kraj naše domovine, život biljaka i životinja u moru i uz more, uočiti prirodne ljepote, kulturno povijesne spomenike i kulturnu baštinu primorskog kraja i očuvanje okoliša.

Hum, Roč

Pula

NP Brijuni

Opatija, Trsat

Osvrti učenika na školu u prirodi

Obilazeći Hum saznali smo da je to najmanji grad na svijetu koji ima samo 24 stanovnika. Vozili smo se Alejom glagoljaša gdje smo vidjeli kamene spomenika na glagoljici. Glagoljica je staro pismo Hrvata. Prošetali smo Ročem i tamo smo u suvenirnici kupili ogrlice sa slovima glagoljice. Kad smo išli na Brijune, vozili smo se brodom, a onda vlakićem po otoku. Tamo smo bili u safariju gdje smo vidjeli nojeve, slonicu, papagaja Kokija, paunove i druge životinje. U Opatiji smo vidjeli puno hotela i šetali smo uz more. Bili smo i u crkvi na Trsatu. Najljepše mi je bilo kupanje na bazenu.

Vedrana Samardžija

U školi u prirodi mi je bilo super. Vidjeli smo puno gradova kao što su Pula, Rijeka, Hum... Bili smo u pulskoj areni. Vodič nam je ispričao da su se tamo vodile gladijatorske borbe. Tamo smo vidjeli rimske amfore. U Puli smo vidjeli brodogradilište i Zlatna vrata. U hotelu smo imali bazen u kojem smo se kupali. Išli smo s učenicima iz Hrvatske Dubice. Navečer smo se šetali uz more i družili se s prijateljima u sobi. Najljepše mi je bilo kad smo se vozili brodom na Brijune i vidjeli dupine u moru.

Luka Zec

objavio: Barbara Stanojević   datum: 3. 6. 2016.