Projekt "Čitanjem do zabave"

Učenici 3. razreda sa svojom učiteljicom Mandom Majdandžić tijekom protekle tri godine realizirali su projekt “Čitanjem do zabave”. Cilj projekta bio je na zanimljiv način uključiti učenike u model čitanja, radi razonode i razvoja tehnike čitanja.

U projekt su bili uključeni učenici, roditelji, učiteljica i knjižničar. Učenici i roditelji iskazali su da im je sudjelovanje u projektu bilo zanimljivo i poučno. Djeca su s nestrpljenjem očekivali svaki sljedeći susret s novim čitačima.

Učiteljica Manda, voditeljica projekta, istaknula je kako je jako važno da roditelji čitaju djeci još od najranije dobi, jer će time djeca prije svega zavoljeti knjigu, razvijati maštu, imati bogatiji rječnik.

Roditelji su čitali književne naslove, komentirali sjećanje na djetinjstvo i školske dane, nakon pročitanih odlomaka s učenicima su razgovarali o pročitanome i skretali su pažnju na zanimljive i vrijedne dijelove. Svoje dojmove i zanimljivosti, te lijepe doživljaje zajedničkog čitanja učenici su prikazivali tekstualnim opisima ili crtežima u bilježnice dojmova, a učeničke osvrte i vijesti o projektnim aktivnostima objavljivane su na mrežnoj stranici škole.

Projekt je uključivao i zabavni dio - učenici su često glumili, stvarali pjesme, recitirali, pjevali, crtali… , razvijali svoju kreativnost i stvaralaštvo.

Na završnom čitalačkom susretu Vesna Brebrić, odgajateljica u Dječjem vrtiću Petrinjčica, predstavila je svoju knjigu "Kad odrastem bit ću dijete".

Izjave učenika:

Projekt Čitanjem do zabave traje od prvog razreda. U taj projekt su uključeni i roditelji. Mi se na tom projektu osjećamo jako veselo. Na tom projektu, kad netko drugi čita, mi glumimo, plešemo i zabavljamo se.

Jovan Resanović

U našem projektu čitali smo razne priče, pjesme i recitacije. Bilo nam je lijepo i uživali smo. Sudjelovale su i mame. Kada bi pročitali priču, pričali bi o tome, ili bi pisali dojmove o nekoj priči koju smo čitali. Taj projekt uvijek bude ponedjeljkom. Nekada čitaju djeca, ponekad mame, a nekad učiteljica. Svi smo uživali. Voljela bih da projekt traje do 8.razreda.

Marina Udovičić

U projektu Čitanjem do zabave sudjeluju majke. Na projektu se čita, priča i piše. Sve su priče lijepe. Prvo smo čitali Ružno pače. Uvijek dođe nečija majka na čitanje. Postavlja nam pitanja pa netko drugi čita od djece ili čita učiteljica Manda. Čitale su mnoge mame, čitala je i moja mama Anita Tomeković Kolarec.

Ivana Kolarec

Projekt Čitanjem do zabave traje od prvog razreda. U to su uključeni i roditelji. Osjećao sam se odlično i sretno. Želim da nastavimo dalje s projektom. Na projektu Čitanjem do zabave se čita, piše, crta.

Saša Zagorac

U projektu Čitanjem do zabave se čita, piše, pjeva i razgovara o pjesmici koju smo čitali. Taj projekt je jako zabavan. Ulazimo u prekrasno dječije priče i zabavljamo se.

Anđela Vujanić

Projekt čitanjem do zabave je započeo kada smo bili 1. razred. Roditelji su dolazili i čitali razne knjige. Odlično su čitali. Bila je mama od Ivane Kolarec, Marine Udovčić, Sebastijana Bjerobrka, Stefana Cvetanovića i od Davida Vujanića. Zadnja priča koju smo čitali je Kad odrastem bit ću dijete. Ta mi se priča najviše svidjela. Bilo je super.

Sandra Ljepoja

Projekt je krenuo od 1. razreda. U projekt su uključeni roditelji, djeca i učitelji i učiteljice. Ja se svake  godine osjećam lijepo kad nečija mama dođe. Na kraju ove školske godine došla je jedna teta iz vrtića. Imala je gitaru i na kraju projekta nam je odsvirala pjesmicu.

Patrik Mlađenović

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 16. 6. 2016.