Aktivnosti učenika petih razreda povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 2017.

7. veljače 2017. godine učenici petih razreda brojnim aktivnostima obilježili su Dan sigurnijeg interneta.

Za učenike petih razreda organizirano je online predavanje Centra za sigurniji internet. Predavač Boris Radanović učenike je podsjetio na sigurnost lozinki na internetu, te učenicima dao konkretne savjete kako lozinku učiniti sigurnijom. Nakon predavanja učenici su razgovarali s učiteljicom informatike Vesnom Majdandžić i kontakt policajcem Mariom Škledarom iz Policijske postaje Dvor o sigurnosti i opasnostima na društvenim mrežama i računalnim igricama, te o aplikaciji Red Button za prijavljivanje zlostavljanja na internetu.

Nakon predavanja i razgovaraonice, učenici su pristupili rješavanju kviza na stranici http://www.dansigurnijeginterneta.org/

Naša škola već godinama sudjeluje u projektima koji promiču sigurniju i odgovorniju uporabu tehnologije, a učeničke radove nastale u ovim projektima možete pronaći na poveznicama:

Osvrti učenika na Dan sigurnijeg interneta:

7.2.2017. godine u učionici infomatike imali smo predavanje o sigurnosti na internetu. Došli su policajci iz Policijske postaje Dvor i gledali smo predavanje svi zajedno i razgovarali s učiteljicom informatike. Bilo je jako zabavno, šteta što je trajalo tako kratko. Nadam se da će biti toga još.

Diana Šantić, 5, a

Jučer je bilo predavanje, jako je bilo lijepo. Bili smo u učionici iz informatike. Nadam se da će biti opet ovakvih aktivnosti. Hvala im na predavanju.

Marko Babić, 5.a

7.2.2017. godine u učionici za informatiku bilo je predavanje i razgovor o sigurnosti na internetu. Došli su policajci, slušali smo gospodina Borisa Radanovića i razgovarali s učiteljicom Vesnom. Bilo nam je lijepo i naučili smo neke nove stvari.

Josipa Džigumović, 5.a

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 12. 2. 2017.

« Ožujak 2024 »