Aktivnosti učenika 1. razreda u projektu "Potičemo sigurnost na internetu"

Tijekom mjeseca veljače realizirali smo radionice za učenike u projektu "Potičemo sigurnost na internetu" u svim razrednim odjelima.

Pročitajte kako su se ovom tematikom bavili najmlađi učenici naše škole s učiteljicom Barbarom Stanojević.

Tema Sigurnijeg interneta realizirala se i u prvom razredu.  Na satu razrednika učenici su pričali o tome što je internet, čemu služi, koje su njegove dobre, a koje loše strane, koriste li i oni internet i u koje svrhe.  O svemu spomenutom izradili su zajednički plakat. Nakon izrade plakata putem interneta su istraživali (kako se na njemačkom kaže jabuka, koliko je velik slon, kako izgleda let u svemir…) . Najviše ih je razveselila internetska usluga Youtube-a gdje su pogledali nekoliko crtića.

Barbara Stanojević, učiteljica 1. razreda

Učenički dojmovi:

Danas nas je učiteljica učila o korištenju interneta. Svi iz našeg razreda koriste internet.  U školi smo pravili plakat. Na kraju smo gledali crtić o profesoru Baltazaru. Bilo mi je zabavno.

Tea Živković

Internet je mjesto gdje možemo ići na Youtube, igrati igrice, gledati crtiće i filmove i gledati ocjene.

Ivana Cvjetković

U školi smo učili  o internetu. Ja koristim internet kada  gledam crtiće, igram igrice i slušam glazbu. Kad idemo na internet moramo pitati roditelje za dozvolu.

Nensi Petek

Naučili smo da djeca ne trebaju imati Facebook. Mame i tate moraju pregledati igrice koje dijete igra. Djeca ne trebaju puno vremena biti na kompjuteru.

Daniel Dragišić

Ja koristim internet kada pričam preko Skypa sa mojim djedom koji živi daleko.

Mihaela Pribičević

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 12. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »