Radionica za roditelje učenika 2. razreda „Moja obitelj i ja u školi“

Učiteljica savjetnica Vesna Kunstl Vuić pripremila je i realizirala radionicu za roditelje povodom obilježavanja Međunarodnog dana obitelji.

Svake godine se 15. svibnja obilježava Međunarodni dan obitelji koji je ustanovila Glavna skupština Ujedinjenih naroda 1993. i preporučila da se od 1994. godine takav dan održava svake godine te postane tradicijom koja je posvećena obitelji.

Opći i trajni ciljevi Međunarodnog dana obitelji je.

• potaknuti djelovanje svih nadležnih subjekata u korist obitelji,
  • pružiti podršku uvažavanju obiteljskog života, tradicija i običaja,
  • pokazati solidarnost u potrazi i rješenjima za boljim standardima i kvaliteti života obitelji

Obilježavanjem toga Dana svake godine u svibnju želi se naglasiti važnost koju međunarodna zajednica pridaje obiteljskom životu i obitelji kao osnovnoj zajednici u društvu.

Kako je Dan obitelji prvi put održan 15. svibnja 1994., tada je to bila nedjelja, bilo je preporučeno da obilježavanje Dana obitelji i ubuduće bude 15. svibnja.

Ovogodišnji moto je „Obitelj, obrazovanje i dobrobit“.

Roditelji su zajedno sa svojim djetetom predstavili svoju obitelj, a zatim izradili simbol obitelji. Na kraju su svi roditelji napisali poruke djeci roditeljima i djeca roditeljima.

Radionica je bila jako zanimljiva, bilo je veselo i za roditelje i za učenike.

Vesna Kunstl Vuić, učiteljica savjetnica

Pisma djece roditeljima:

Dragi  moji roditelji,

Odlučio sam Vam napisati pismo. Molim vas da ovo shvatite ozbiljno.

Želim da jedan vikend odemo na neko usamljeno jezero. Tamo bih stavio šator, a  onda tata i ja idemo pecati. Mama, ti bi se samo odmarala i ne bi morala kuhati. Kada bi nam dosadilo pecanje, tada bismo se kupali i igrali rekete. Noću kad se smrači legli bismo u šator. Ti bi mama čitala bajke, malo se mazio sa vama i onda bi legli i spavali.

Tako bi proveli tri dana. To bi mi bili najsretniji dani. Nadam se da ćete razmisliti o mojoj želji.

Vaš sin Adrijan

Moj vikend

Približavanjem vikenda jako me veseli, pogotovo kad je sunčano i lijepo vrijeme.

Najviše me veseli što zajedno provodimo vrijeme šetajući i vozeći bicikl. Ponekad odemo u obilazak drugog grada na ručak sladoled ili kolače.

Vikend mi brzo prođe zato što mi je lijepo s obitelji i prijateljima.

Filip Augustinović

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 23. 5. 2017.