29. Županijska smotra učeničkih zadruga

Županijska smotra učeničkih zadruga održana je 26. svibnja 2017. godine u Sisku. Naša Učenička zadruga Una osvojila je 4. mjesto i ostvarila pravo sudjelovanja na Državnoj smotri učeničkih zadruga.

Čestitamo!

Zadrugu su na smotri predstavljale učenice Una Menićanin, Lana Slijepčević i Ivana Mikičić. Una je prezentirala izvješće o radu naše zadruge, a Lana i Ivana su prikazale praktičan rad - izradu fotografija na drvetu (tehnikom prijenosa fotografije na drvo).

Učenici, učitelji i ostali djelatnici škole uključeni u rad zadruge promiču vrijednosti dvorskoga kraja - izborom motiva na suvenirima potičemo razvijanje ljubavi prema zavičaju i potrebu čuvanja prirodnih resursa, njegovanje tradicije i ponos vrijednostima kraja u kojem živimo. Za ovogodišnju smotru rijeku Unu smo izabrali za temu, te se naša prekrasna rijeka našla na raznim suvenirima - magnetićima, foto slagalicama, torbama, ukrasima za zid. Motiv rijeke Une potiče i na promišljanje o zaštiti voda i odgovornom odnosu prema okolišu. Suvenire izrađujemo na prirodnom materijalu, iskorištavajući otpadni materijal i njegujući ekološke principe proizvodnje. Sve fotografije koje prenosimo na drvo moraju imati dozvolu korištenja (potičemo učenike na poštivanje autorskih prava).

Učitelji i djelatnici škole koji su uljučeni u rad zadruge i koji su zaslužni za uspjeh su Anita Rešković, Kristina Radanović, Sanja Mrkus, Barbara Stanojević, Dijana Kralj, Josipa Antić, Iva Budak, Klara Pereković, Vesna Majdandžić, Ivan Novak, Mijat Barić i ravnateljica Marica Tubić.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 20. 6. 2017.

« Ožujak 2024 »