Obilježili smo Svjetski dan televizije – 21.studenog

Učenici 1., 2. te 4.a i b razreda obilježili su Svjetski dan televizije na satu katoličkog vjeronauka.

O Svjetskom danu televizije:

Glavna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 21. studenoga Svjetskim danom televizije kako bi istaknula važnost i vrijednost povećanog utjecaja televizije doprinosom svjetske pažnje na goruće teme današnjeg društva. Televizija ima izuzetno značajan utjecaj na procese odlučivanja te je priznata kao jedan od glavnih alata u procesu informiranja i utjecaja na javno mnijenje.

(http://www.e-mediji.hr/hr/novosti/svjetski-dan-televizije/)

Iako danas internet polako sustiže televiziju ipak je još uvijek televizijski program taj kojeg prati najveći broj ljudi različitih životnih dobi. Na početku su učenici odgovarali na malenu anketu u kojoj su se nalazila pitanja poput – Koliko vremena provodiš pred televizijskim ekranom te koje televizijske sadržaje pratiš najviše? Cilj nam je bio pokušati odrediti koliko ćemo vremena provesti pred ekranom, zbog školskih obveza, kao i da sadržaj koji pratimo nije uvijek samo zabavan, nego da potiče na razmišljanje i da nam na neki način proširuje znanja (ponajprije kroz obrazovni program i dokumentarni). Zatim su učenici u televizijske ekrane crtali svoje najdraže televizijske junake, emisije, itd.

Izvor: http://alivecampus.com/tv-for-college-students/

objavio: ANTONIJO BOŠKIĆ   datum: 24. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »