Državno natjecanje iz njemačkog jezika

Nakon što je 21. veljače ostvarila 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika u Hrvatskoj Kostajnici, učenica naše škole Una Menićanin pozvana je na Državno natjecanje. Natjecanje je trajalo je  od 26. do 28. ožujka, a sudjelovalo ukupno 63 učenika/ca osnovnih i srednjih škola. Mentorica je učiteljica njemačkog jezika Nataša Cvetanović.

Organizator natjecanja je Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Goethe Institutom iz Zagreba. Ove godine domaćin natjecanja je bila Osnovna škola Vidovec u Varaždinskoj županiji, a učenici i mentori bili su smješteni u hotelu Turist u Varaždinu. Una je pokazala zavidnu razinu jezičnih kompetencija i u iznimno jakoj konkurenciji učenika/ca iz  škola koje u suradnji s Goethe institutom provode program Njemačke jezične diplome (DSD-Pogramm), ostvarila plasman na 8. mjestu u svojoj kategoriji (Osnovna škola I strani jezik, učenici koji nisu boravili u inozemstvu i ne odrastaju u bilingvalnom okruženju). Čestitke Uni, za  postignute rezultate i uloženi trud,  te dostojanstven način predstavljanja  naše škole i  županije.

Nataša Cvetanović, učiteljica njemačkog jezika

„Bilo je odlično. Pronašla sam nove prijatelje, naučila nešto novo o Varaždinu i stvorila novo iskustvo. Svi su bili jako dobri i ljubazni. Drago mi je što sam mogla razgovarati sa nekim iz njemačkog govornog područja i naučiti par novih izraza. Sada znam kako jedno državno natjecanje izgleda, a to mi je bitno jer ću u budućnosti lakše i s manje treme moći ići na takva natjecanja. Sve u svemu bilo je super i voljela bih da se to ponovi.“

Una Menićanin, 8. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 11. 4. 2018.