Manje oružja, manje tragedija

10. travnja 2018. godine učenici 7. razreda prisustvovali su predavanju u sklopu akcije „Manje oružja, manje tragedija“ koju provodi Ministarstvo unutarnjih poslova, a koju su za njih održali djelatnici PU Dvor. Ovom predavanju pridružila se i gospođa Marta Kovačić iz Hrvatskog centra za razminiranje koja je održala poučno i zanimljivo predavanje o minama, minskim područjima i kako postupiti ukoliko naiđemo na mine.

Nije slučajno da je predavanje održano početkom ovog mjeseca jer se 4. travnja svake godine obilježava Međunarodni dan svjesnosti o opasnostima od mina i pomoći u protuminskom djelovanju. Ovo predavanje o temi koja je na žalost još uvijek aktualna u našoj županiji, učenici su s pozornošću slušali, a ono što je učenike posebno zanimalo bili su izložbeni primjerci mina koje su djelatnici PU Dvor donijeli sa sobom kako bi što zornije prikazali kako pojedine mine djeluju, kako ih prepoznati u prirodi te kako djelovati jer je i općina Dvor jedno od minski sumnjivih mjesta te je u procesu razminiranja.

Dijana Kralj, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 12. 4. 2018.