Izvanučionička nastava – Posjet zdravstvenim ustanovama

U četvrtak 26. travnja 2018. učenici 2.razreda su u pratnji učiteljice Barbare Stanojević posjetili Dom zdravlja i Ljekarnu u Dvoru.

Ciljevi izvanučioničke nastave bili su upoznati zdravstvene ustanove u mjestu, upoznati i  razlikovati zdravstveno osoblje u njima, usvajati naviku kulurnog ponašanja u zdravstvenim ustanovama te osvijestiti važnost međusobnog pomaganja.

Prije samog posjeta učenici su pripremili pitanja za zdravstvene djelatnike. Zanimalo ih je: kako se postaje liječnik ili ljekarnik, što koriste u svom radu, zašto je na znaku ljekarne nacrtana zmija, kako znaju koji lijek je za koju bolest, koji je najbolji lijek za glavoboljušto su to liječnici specijalisti

O samom posjetu učenici su napisali svoje osvrte:

U posjetu ljekarni primijetio sam da je sve uredno posloženo. Lijekovi stoje na policama i u ladicama. Rad u ljekarni je zanimljiv. Ljekarnica nam je ispričala kako se postaje ljekarnik i rekla nam je da u školi moramo imati jako dobre ocjene ako i mi želimo raditi u ljekarni. U domu zdravlja je radila moja doktorica Magdalena . Sa njom radi medicinska sestra, teta Buba. Bilo mi je jako drago jer sam ih vidio.

Daniel Dragišić

Dana 26.4.2018. sa učiteljicom smo posjetili Ljekarnu i Dom zdravlja u Dvoru. U ljekarni smo vidjeli puno vrsta lijekova. Ljekarnica nam je pokazala prostoriju u kojoj rade kreme. To je bio laboratorij. Na odlasku iz ljekarne ljekarnica nam je podijelila po jedan Puc-puc. U domu zdravlja smo upoznali liječnicu i medicinsku sestru. Pokazale su nam s kojim instrumentima rade: stetoskop, tlakomjer, aparat za pregled ušiju. Liječnica izdaje recepte preko interneta. Na odlasku iz doma zdravlja teta liječnica nam je dala kekse. Bilo je jako zanimljivo.

Lucija Knežević

Danas sam prvi puta bio u ljekarni. Kada smo ušli, iznad vrata je zvonilo zvonce. Odmah je došla teta Sanja. Ona je farmaceutkinja. Pokazala nam je kako se slažu lijekovi i što sve imaju u ljekarni. U ljekarni se prodaju i pelene, klompe i kreme. Iz ljekarne smo otišli u dom zdravlja. Ušli smo u ambulantu kod doktorice Magdalene. S njom smo razgovarali i častili se keksima.

Noa Juranović

Ljekarnica Sanja nam je pokazala prostorije u ljekarni. Ispričala nam je da svaki lijek ima rok trajanja i da lijekove slažu po abecedi da bi ih brže našli. U domu zdravlja nam je sestra govorila o iskaznicama i njihovim bojama, a doktorica Magdalena koliko vrijede uputnice i kojim danom u tjednu je najveća gužva u ambulanti. Počastile su nas keksima pa smo krenuli nazad u školu.

Nensi  Petek

Bili smo u ljekarni. U njoj sam vidio puno raznih kutijica. To su razni sirupi i lijekovi koje ljudi koriste. Recepti se šalju u ljekarnu , a ljudima lijekove izdaje osoba koja tamo radi. Bilo mi je lijepo.

Matija Tomeković

objavio: Barbara Stanojević   datum: 7. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »