Preventivna akcija "Poštujte naše znakove"

U okviru Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa 5. listopada 2018. godine održana je preventivna akcija „Poštujte naše znakove". Ova akcija je u organizaciji Ministarstva unutarnjih poslova, Službe za sigurnost cestovnog prometa, Službe prevencije Ravnateljstva policije i Policijske uprave u našoj županiji, provedena u suradnji s nizom partnera čiji je rad na temu sigurnosti djece u prometu prepoznat kroz Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa.

Preventivne aktivnosti bile su usmjerene na učenike od 1. do 4. razreda naše škole i učenike PO Rujevac, a provodili su ih policijski službenici Ravnateljstva policije i Policijske uprave sisačko-moslavačke, uz sudjelovanje kazališta „Mak teatar“ s edukativno - scenskom izvedbom, Croatia filmom, Društvom Zvuk svjetlosti, Jumicar programom, kao i Općinskim društvom Crveni križ Dvor, DVD-om Dvor te Hrvatskim centrom za razminiranje Sisak.

Pripadnici Hrvatskog centra za razminiranje Sisak prezentirali su učenicima kroz radionicu „Manje oružja, manje tragedija“, kao i o pronalasku minsko-eksplozivnih sredstava, dok su  policajci iz Dvora s djecom porazgovarali na temu „Policajac-prijatelj pomagač“. Praktične vježbe kriminalističkih tehničara iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja, „Ivan Vučetić“ oduševila su učenike koji su i osobno mogla otkriti, fiksirati i izvesti tragove te su tako i oni postali „Mali forenzičari“ i na kraju dobili Diplome.

Na školskom igralištu „Jumicar“ je organizirao praktični dio na poligonu s vertikalnom i horizontalnom signalizacijom, koji je uključivao samostalnu vožnju malim automobilima na prometnom poligonu, uz nadzor i asistenciju instruktora i prometne policije.

U radionici Općinskog društva Crvenog križa Dvor „Mala škola prve pomoći“, naučili su kako sanirati površinske rane na koži (ogrebotine, manji ugriz psa i sl.), a sa zanimljivom opremom učenicima su se predstavili i pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Dvor.

Učenici naše škole bili su oduševljeni radionicama u kojima su stekli nova znanja o sigurnosti u prometu.

objavio: Kristina Radanović   datum: 5. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »