Izložba radova likovne kolonije Sulikum, Petriart I HDLU "Gvozdansko 440. "

U OŠ Dvor je u četvrtak 22. studenog 2018. svečano otvorena Izložba radova likovne kolonije Sulikum, Petriart I HDLU  "Gvozdansko 440. " u sklopu obilježavanja 440. obljetnice Bitke kod Gvozdanskog a pod pokroviteljstvom Interpretacijskog centra baštine Banovine u partnerstvu sa Sisačko–moslavačkom županijom.

Interpretacijski centar baštine Banovine u partnerstvu sa Sisačko-moslavačkom županijom cijelu 2018. godinu raznim aktivnostima obilježava 440. godinu od Bitke kod Gvozdanskog koja je 1578. godine ispisala jednu od najslavnijih stranica hrvatske povijesti, a utvrda Gvozdansko je predstavljala iznimno važan posjed obitelji Zrinski.

Tijekom otvorenja izložbe učenici trećeg i četvrtog razreda naše škole pod vodstvom učiteljica Vesne Kunstl Vuić i Barbare Stanojević izveli su prigodni scenski program na temu Bitke kod Gvozdanskog. Prigodnim riječima svim okupljenima obratili su se Martina Mladenović ispred Interpretacijskog centra baštine Banovine, Nikola Arbutina načelnik općine Dvor te ravnateljica škole Klara Pereković.

Na kraju službenog otvorenja Izložbe ravnateljica je sve prisutne pozvala na obilazak izložbenog prostora naše zadruge na kojoj su bili izloženi radovi na temu Zrin, Gvozdansko i Una i na domjenak za sve uzvanike.

objavio: Kristina Radanović   datum: 22. 11. 2018.