Udžbenici i drugi obrazovni materijali

Obavijest o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima

U nastavku obavijesti je prilog s popisom udžbenika i drugih obrazovnih materijala.

Poštovani roditelji,

Od iduće školske godine u sve škole se uvodi Kurikularna reforma Škola za život.

Frontalno se uvodi u u 1., 5. i 7.r (FIZ, BIO i KEM).

Svi učenici će dobiti besplatne UDŽBENIKE za sve  predmete koji će biti vlasništvo Škole.

Učenike će udžbenici dočekati na klupama prvi dan škole i svaki udžbenik će biti kodiran za pojedinog učenika zbog praćenja zaduženja. Krajem nastavne godine, svi učenici moraju vratiti udžbenike za iduću generaciju (osim za one radnog karaktera). U slučaju oštećenja, roditelji će snositi trošak kupovine novog udžbenika.

Roditelji moraju sami kupiti dodatne obrazovne materijale (radne bilježnice, likovne mape,kutije za TK...)

Kao i prijašnjih godina, Općina Dvor će refundirati troškove dodatnih obrazovnih materijala za sve učenike od 1.do 8.razreda.

Napominjem Vam  stoga da čuvate  račun kako biste ga mogli priložit uz Zahtjev kada za to dođe vrijeme (listopad).

Dakle, za 1.,5. i 7.r (biologija,kemija, fizika) roditelji kupuju radne bilježnice navedene u novom katalogu.

Za sve ostale razrede ali i 7.r za predmete osim biologije, kemije i fizike popis dodatnih materijala naveden je u katalogu iz 2014.godine.

Udžbenici za učenike s posebnim obrazovnim potrebama su radnog karaktera te će dočekati učenike na klupama.

Iznimke su:

1.  Radna bilježnica iz hrvatskog jezika od 5.- 8.r  Hrvatska krijesnica - Ljevak
  2.  Radna bilježnica iz fizike za 7. razred, redovan program (Fizika oko nas 7 – ŠK)
  3.  Radna bilježnica iz kemije za 7. razred, redovan program (Kemija 7 – Alfa)

Od iduće godine Škola bi trebala dobit tablete za učenike.  Ako do toga dođe, tableti su vlasništvo Škole i učenici će ih koristiti za vrijeme boravka u školi. Za učenike koji nemaju kod kuće računalo biti će omogućeno korištenje tableta u školskoj knjižnici (za domaću zadaću). Za nanošenje štete na tabletima troškove će snositi roditelji.

Ravnateljica Osnovne škole Dvor

Klara Pereković

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 15. 7. 2019.