Aktivnosti u projektu Eko škole

Dana 26.03. učenici 8.a razrednog odjela naše škole u suradnji s Policijskom upravom SMŽ i Policijskom postavom u Dvoru obilježili su „Dan akcije protiv prometa“.

Dan akcije protiv prometa obilježava se od 1996. godine, kada je udruga za zaštitu okoliša ASEED Europe iz Nizozemske upozorila na problem povećanog prometa u svijetu koji pridonosi globalnom zatopljenju.

Povećanje motoriziranog prometa sve se više utječe na zagađenje prirodnog okoliša. Obilježavanjem Dana akcije protiv prometa 27. ožujka, želi se potaknuti svijest o korištenju alternativnih načina prijevoza, a time utjecati i na poboljšanje kvalitete života.

Učenici su uz pomoć našeg kontakt policajca gospodina Marija dobili niz preporuka za sigurno ponašanje u prometu, obnovili su svoje znanje  o prometnim pravilima i ponašanju u prometu na ulici prilikom šetnje, vožnje bicikla i sl. te su im podijeljeni reflektirajući prsluci. Učenici su također svoje sugrađane nastojali informirati o obilježavanju Dana akcije protiv prometa.

objavio: Nataša Cvetanović   datum: 13. 4. 2021.