Natječaj „Najmlađi za vode Hrvatske 2014“

8. rujna  dodijeljene su nagrade osnovnim školama i učenicima koji su sudjelovali u natječaju „Najmlađi za vode Hrvatske 2014“. U prisustvu uzvanika i gostiju, generalni direktor Hrvatskih voda, Ivica Plišić uručio je priznanja nagrađenim školama i učenicima, kojima su također dodijeljeni i bogati paketi edukativnog materijala Hrvatskih voda te istraživački kompleti za analizu voda.

Unatoč školskim obvezama prvog dana školske godine 2014/2015, dobitnici su se odazvali u velikom broju i tako uveličali ovu važnu 138. godišnjicu organiziranog vodnoga gospodarstva u Hrvatskoj.

U nastavku pročitajte učeničke dojmove.

Naša pjesma za nagradni kofer

Bilo je to 8. rujna 2014., prvi dan nove školske godine. Učenici četvrtog i petog razreda spremili su se i krenuli u Zagreb. Išli smo na dodjelu nagrade za našu pjesmu Voda i za projekt SVAKO SELO JEDNO VRELO – čišćenje izvora Gutnovac.

Kad smo stigli u Zagreb, prvo smo posjetili laboratorij Hrvatskih voda gdje se provjerava kakva je  voda: koliko ima kisika, koje biljke i životinje žive u njoj. Poslije smo se uputili u zgradu Hrvatskih voda gdje smo nastupali. Dobili smo majice, kape, slikovnice i puni laboratorij za analizu tla i vode. Svi smo bili zadovoljni nagradama.

Nakon ukusnog objeda uputili smo se prema Dvoru. Bilo mi je jako lijepo i voljela bih opet ići.

Dajana Ćorković, 4. r.

Posjet HRVATSKIM VODAMA

Dana 8. 9. 2014. godine za Dan Hrvatskih voda (na prvi dan nastave), mi,  učenici  4. i 5. razreda putovali smo u Zagreb po osvojene nagrade koje smo dobili za projekt Svako selo jedno vrelo (očistili smo izvor Gutnovac u Dvoru) i napisali i uglazbili pjesmicu Voda i napravili video uradak. Nakon obilaska laboratorija  uputili smo se na dodjelu nagrada. Za to vrijeme učenici petog razreda su posjetili odjel za zaštitu od poplava i govorili o nagrađenom projektu.

Pjesmicu smo otpjevali s malom tremom, ali jako lijepo, te smo od prisutnih gostiju dobili veliki pljesak. Nakon čašćenja u restoranu, sretni smo i veseli krenuli kući, za naš Dvor.

Jako mi se svidjelo, iznenađeni smo nagradom i prijemom. Zato im veliko HVALA.

Eva Budak, 4. r

.

Nagrada u Zagrebu

U Zagrebu, 8. rujna 2014. primili smo s učenicima petog razreda dvije nagrade u kategoriji istraživačkih radova SVAKO SELO JEDNO VRELO i video uradaka, pjesmica VODA.

Krenuli smo u u 8,00 sati, a u Zagreb došli u 10,30. Tijekom vožnje smo se zabavljali, smijali i veselili postignutoj nagradi. Kada smo došli, s veseljem nas je dočekala teta Marija koja nas je odvela u laboratorij. U njemu smo otkrili razne kukce, biljke u vodi. Poslije toga smo otišli u zgradu Hrvatskih voda. Bili su prisutni ministri Lalovac, Jakovina i gradonačelnik Bandić. Dodijeljene su nagrade , a kao šećer na kraju otpjevali smo svoju pjesmu.

Poslije toga smo imali ručak i krenuli smo kući. Bilo nam je prekrasno i jedva čekam da sa našom učiteljicom radimo još jedan projekt i siguran sam da će opet biti nagrađen.

Edo Juranović, 4. r.

O dodjeli nagrada više pročitajte ovdje.

Vijest uredili: Lucija Tesla i Andrej Mitić, 7. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 29. 9. 2014.