Vježba evakuacije i spašavanja

29. listopada 2014. godine održali smo u školi vježbu evakuacije i spašavanja u slučaju opasnosti. Svi učenici i djelatnici škole upoznati su s planom evakuacije i izlazima u slučaju nužde.

Vježba je započela u 11,45 (tijekom nastavnog sata). Svi učenici i djelatnici postupili su prema predviđenom planu, poštivajući pravila izlaza u slučaju opasnosti, npr. kako se izlazi iz učionica, kojom stranom stepenica se spušta u prizemlje, na koja vrata se izlazi iz škole i sl.

Pozivamo učenike da obrate pozornost na plan evakuacije koji se nalazi i u prizemlju i na katu škole, i u kojem je precizno naveden način izlaska iz svake prostorije u školskoj zgradi.

Vježba je uspješno provedena, a nadamo se da nikad nećemo morati, zbog bilo kakve opasnosti po sigurnost učenika, evakuirati školsku zgradu.

U nastavku pročitajte učeničke osvrte na vježbu.

Andrea Cvetojević, 8. razred: Danas, 29. listopada, u našoj školi tijekom 4. sata održala se probna uzbuna u slučaju požara ili neke druge nepogode. Pridržavali smo se pravila i slušali smo upute. Probna evakuacija nije trajala dugo, te smo se brzo vratili u svoje učionice.

Nikola Benak, 8. razred: Imali smo drugi sat Tehničke kulture, odnosno četvrti školski sat. Učili smo o elektronici. Na kraju sata nastavnik nam je rekao da spremimo knjige jer ćemo imati probu evakuacije. Spremili smo knjige i počelo je zvoniti. Izašli smo iz razreda…ja sam slučajno krenuo na kriva vrata, dok mi Bojan nije rekao da trebamo na druga. Kada su svi izašli iz škole, vježba je završila i krenuli smo natrag. Ušao sam u školu i krenuo u krivu učionicu jer sam mislio da je školski sat završio, sva sreća da su mi ostali rekli gdje trebamo ići. Nastavnik Marijan Ulaković nam je nakon vježbe ukazao na greške i upoznao nas s pravilnim načinima izlaska i onda je zvonilo za kraj sata.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 29. 10. 2014.