Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta u petom razredu

Smijem li na plakat koji radim za neki školski projekt staviti sliku s interneta? Tko smije imati profil na Facebooku? Lektire na internetu, što i kako s njima? Tko treba znati moje lozinke? Što su autorska prava? Učenici petog razreda vrlo aktivno su sudjelovali na radionici s temom sigurnijeg interneta, na kojoj su nastali brojni zanimljivi i poticajni radovi.

S ciljem poticanja učenika na razumijevanje pojma autorskog prava i korištenje sadržaja u skladu s pravilima o poštivanju autorskih prava, na satu informatike korišten je školski kurikulum "Sigurnost djece na internetu" koje su učitelji pet osnovnih škola: Veliki Bukovec, "Mato Lovrak", Gripe "Mladost" i Popovača pripremili u sklopu IPA IV projekta i koji su dostupni za korištenje na stranicama petzanet.HR. Učenici su pokazali veliko zanimanje za sadržaje i izradili svoje radove.

Radovi učenika 5. razreda:

Učenički osvrti:

Na satu informatike sam naučila o sigurnosti na internetu. Ne smijem ostavljati podatke nepoznatim osobama. Facebook ne smiju imati mlađi od 13 godina.

Ivana Mikičić, 5. razred

U lekciji sigurnost na internetu naučila sam da nikad ne stavljam stvarne podatke na internet .Lekcija mi se jako svidjela.

Lidija Štrbac, 5. razred

Na satu informatike smo učili novu temu: Sigurnost na internetu. Danas sam naučio kako se zaštiti i kakve poruke ne smijem otvarati. Kada vam na računalo dođe poruka da uplatite npr. 500 kn samo ignorirajte tu poruku jer to su samo laži i ne odgovarajte na poruke u kojima vas traže osobne podatke. Ako vam se u web pregledniku otvaraju reklame npr. kako da smršavite, nemojte je otvarati jer u njoj može biti virus.

Danijel Živković, 5. razred

Danas mi je bilo jako lijepo. Naučila sam kako biti oprezan na internetu. Nastavnica Vesna nas je uputila na siguran rad na računalu. Shvatila sam to jako ozbiljno.

Milana Kukić, 5. razred

Učili smo o sigurnosti na internetu. Bilo je poučno slušati što učiteljica priča, saznali smo dosta toga o sigurnosti na internetu. Na primjer, ne smijemo davati lozinku nikome osim roditeljima.

Lana Slijepčević, 5. razred

Danas smo radili sigurnost na internetu. Bilo mi je lijepo. I naučila sam jako puno.

Una Menićanin, 5. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 13. 2. 2015.