Projekt "Zdrav za 5"

U okviru projekta "Zdrav za 5" Armin Hadžić, psiholog, održao je predavanja za učenike 8. razreda i za Učiteljsko vijeće s temom prevencije ovisnosti. Izvješće o predavanju za osmaše pripremili su učenici uključeni u INA "Svijet u mreži".

U okviru projekta "Zdrav za 5"  dana 16. veljače 2015. godine u našoj školi održano je predavanje za učenike 8. razreda na temu ovisnosti. Navedeni projekt obuhvaća aktivnosti vezane za prevenciju ovisnosti o alkoholu (8. razredi osnovnih škola), drogama (I. razredi srednjih škola) i kocki (II. razredi srednjih škola). Predavanje u trajanju od jednog školskog sata je održao gospodin Armin Hadžić, psiholog iz Petrinje.

Istog dana gospodin Hadžić održao je i predavanje za učitelje pod nazivom „Ovisnosti - uzroci, stanje i prevencija“. U navedenom predavanju upoznao je  učitelje s novim saznanjima vezanim za drogu, alkohol, duhan, neke moderne ovisnosti (kockanje, internet, društvene mreže), te činjenicom o porastu konzumacije istih među mladima. Posebno je ukazao na značaj obitelji, odnosno kvalitetnih emocionalnih veza unutar nje, roditeljskog nadzora, jasnih pravila ponašanja, organizaciji slobodnog vremena te čvrstih veza s institucijama poput škole u borbi i prevenciji ovisnosti mladih.

Stojanka Strineka, pedagoginja

Osvrti učenika 8. razreda:

U našoj skoli 16.2.2015 godine, održan je projekt pod nazivom " Zdrav za pet ", koji je  vodio prof. psih. Armin Hadžić.
U tom projektu nam je pokazano da su alkohol i droga jako štetni za organizam, te da još osim ovisnosti o drogi i alkoholu mogu biti i ovisni o facebook-u, igricama , ... Projekt je bio jako koristan i zanimljiv.

Laura Beronja, 8. razred

Projekt "Zdrav za 5" je realiziran za učenike 8. razreda u obliku predavanja o ovisnosti koje je vodio prof. psih. Armin Hadžić. Njegovo predavanje je bilo korisno za daljnji život učenika. Tema prezentacije je bila upozoriti djecu na štetne učinke ovisnosti.
Pouka: nikad nemojte konzumirati alkohol, cigarete i drogu.

Andro Pavlović i Ivan Mrkonja, 8. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 5. 3. 2015.