Naše je pravo hraniti se zdravo

19. ožujka 2015. za učenike 3. i 4. razreda održana je radionica Naše je pravo hraniti se zdravo. Učenici 4. razreda pripremili su izvješće o radionici.

Jednog dana nam je učiteljica rekla da ćemo imati još jednu radionicu o zdravoj hrani. Kada smo doznali tu lijepu vijest, obradovali smo se i počeli razmišljati što ćemo ukusno i zdravo kušati. Ali, učiteljica nam je rekla da ponesemo valjak za tijesto, pa je to izazvalo još veće uzbuđenje. Napokon je došao taj trenutak da odemo u blagovaonicu i radimo zdravu hranu i kušamo ju. Prvo smo govorili o žitaricama da i one mogu biti slatke i bez šećera i dodanih zaslađivača. Nakon govora o žitaricama dobili smo tijesto od integralnog brašna koje smo morali valjati da bi dobili male pogačice. Dok su se pogačice pekle, mi smo kušali žitarice: integralnu rižu, pšenicu, ječam, zob i duge. Kad su se pogačice ispekle,  svi smo ih kušali uz pekmez. Te pogačice bile su pravi pogodak! Kad smo se najeli, red bi bio da i nešto popijemo. Za piće smo dobili zdravi sok od jagoda, banane i mlijeka. Drago mi je da jedemo zdrave namirnice jer su nam potrebne za naš razvoj i rad našeg mozga.

Ivan Lotina

U našoj je školi po treći put održana radionica Zdrava hrana. Imali smo prezentaciju o žitaricama. Govorili smo o tome gdje se  uzgajaju koje se žitarice i ima li ih u našem kraju. Radili smo najstariji kruh. Nije trebalo čekati dugo da se ispeče. Jeli smo ga sa pekmezom od marelica. Bilo je puno bolje od zdrave pizze koju smo radili prošli put. Dobili smo i frape od banane i jagode. Sve su to smiksale sa rižinim mlijekom. Bio je to zanimljiv i poučan dan.

Edo Juranović

U četvrtak, 19. 3. 2015. Godine u našoj školi održala se radionica Zdrava hrana. Pričali smo o žitaricama i zdravoj hrani. Svatko od nas je dobio komadić tijesta os integralnog brašna i oklagijom ga razvaljao. Tijesto smo ispekli i dobili kruščiće, ali tanke. Na njih smo namazali pekmez i jeli. Bili su kao palačinke i bili su jako ukusni. Poslije smo dobili napitak od jagoda,  banane i mlijeka. Jako je bio sladak i ukusan iako u njemu nije bilo šećera.

Na kraju su svi gladili svoj trbuh i bili zadovoljni i poučeni o nečemu novom o zdravoj hrani .

Dajana Ćorković

Za učenike trećeg i četvrtog razreda održana je radionica o zdravoj hrani. Na početku nas je teta Marina pozdravila i podijelila bedževe. Nakon toga smo pričali o žitaricama. Gledali smo prezentaciju koja nas je naučila što od kukuruza, raži, pšenice, zobi i drugih žitarica možemo napraviti.  I, došao je najzabavniji dio.  Dobili smo tijesto od integralnog brašna i valjak za tijesto. Počeli smo raditi male kruščiće. Kad su se ispekli, jeli smo ih sa pekmezom. Bilo je baš fino!! Uz to smo dobili frape od mlijeka, jagoda i banana.

Ova mi se radionica jako svidjela.

Maria Magdalena Vratan

U četvrtak  je održana radionica o zdravoj hrani. U blagovaonici smo ponovili što znamo o žitaricama. Objašnjeno nam je što se od njih može napraviti. Kasnije smo ih probali. Nakon toga smo dobili integralno brašno i tijesto. Svatko je izvaljao svoj kruščić. Kada se tijesto ispeklo, dobili smo pekmez.

Meni je bilo ukusno i voljela bih to opet jesti.

Ema Vujanić

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 29. 3. 2015.