Posjet Zagrebu

Učenici predmetne nastave 8. svibnja 2015. godine pogledali su predstavu Debela u kazalištu Mala scena i posjetili Tehnički muzej u Zagrebu. Pročitajte učeničke osvrte (pripremili učenici uključeni u INA "Svijet u mreži".)

U petak, 8. svibnja 2015. išli smo u Zagreb. Na putu do Zagreba pričali smo o mogućim doživljajima koje ćemo doživjeti na izletu i s nestrpljenjem smo čekali da stignemo na odredište. Nakon dugog putovanja stigli smo u Zagreb, a prvo što smo posjetili bilo je kazalište Mala scena u kojem smo gledali predstavu "Debela". Ta predstava nam se jako svidjela i uživo smo vidjeli neke poznate glumce. Nakon predstave krenuli smo ka Tehničkom muzeju. Kada smo ušli u muzej, odmah smo se počeli diviti tim ogromnim otkrićima tehnike i znanosti. Imali smo jedno poučno predavanje o Nikoli Tesli, važnoj osobi hrvatske povijesti. Oduševili su nas pokusi izvedeni sa strujom i mnogobrojni izumi izloženi u muzeju. Kada smo završili s razgledavanjem muzeja krenuli smo kući no, to nije bio kraj našeg putovanja jer smo svratili u McDonalds, gdje smo se počastili ukusnom hranom i sladoledom. Nakon toga krenuli smo kući. U autobusu je bila super atmosfera i komentirali smo doživljaje. Iako pomalo umorni, bili smo sretni jer smo u jednom danu tako puno vidjeli i svi smo se složili da nam je ovo bio jedan od najboljih izleta.

Andrea Cvetojević i Laura Beronja, 8. razred

U Zagrebu smo posjetili kazalište „Mala scena“. Gledali smo predstavu „Debela“. Bila je odlična i jako nam se svidjela. Poslije smo otišli u Tehnički muzej. Tamo smo imali zanimljivo predavanje o Nikoli Tesli na kojem smo naučili dosta o njegovim izumima i njegovom životu. To je postalo još zanimljivije kad je i publika sudjelovala. Kad je to završilo, išli smo na obilazak cijelog muzeja na kojem smo vidjeli još puno interesantnih strojeva. Na povratku smo stali u McDonald's. Put je bio jako ugodan.

Lorena Knežević, 6. b

Prvo smo otišli u kazalište „Mala scena“ gdje smo gledali predstavu „Debela“, koja je bila jako zabavna i smiješna, ali i istinita zbog Ladinih viška kilograma, prve ljubavi i prijateljstva. Nakon kazališta krenuli smo prema Tehničkom muzeju. U muzeju mi se najviše svidio kabinet Nikole Tesle u kojem nam je vodič pokazao bakreno jaje, napravu za stvaranje okretnog magnetskog polja i kavezni rotor. Poslije toga smo obišli muzej i vidjeli stare aute, podmornice i brodove. Nakon muzeja stali smo na sladoled u McDonald’s.

Luka Mlađenović, 6. b

8. svibnja posjetili smo kazalište „Mala scena“ i Tehnički muzej u Zagrebu. Predstava je bila smiješna. U Tehničkom muzeju smo razgledavali razne strojeve, ali najviše nam se svidio odjel Nikole Tesle. U povratku smo svratili u McDonald’s.

Bruno Vukadin, 6. b

Put do Zagreba je bio odličan, u autobusu smo se zabavljali i šalili. Kada smo došli na odredište malo smo odmorili, te krenuli gledati predstavu pod imenom "Debela". Predstava je bila smiješna i šaljiva. Nakon predstave otišli smo u Tehnički muzej Zagreb. Prvo smo pogledali prezentaciju o Nikoli Tesli i njegovim izumima, potom smo krenuli u obilazak muzeja.Nakon toga smo napravili zajedničku fotografiju i krenuli smo u Dvor. Bilo je odlično.

Vladimir Ivanović, 7. razred

Putovanje od Dvora do kazališta Mala scena je bilo odlično i zanimljivo.
Predstava je bila dobra. U Tehničkom muzeju je bilo super, posebice dio s Nikolom Teslom. Vidio sam mnoge stvari za koje nisam znao. Jako mi se svidio dio muzeja s avionima i automobilima.

Ivan Slijepčević, 7. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 11. 5. 2015.