Susret zborova osnovnih škola Sisačko-moslavačke županije

Pjevački zbor naše škole pod mentorstvom učitelja glazbene kulture Zvonimira Baljka sudjelovao je 22. svibnja 2015.godine na 1. susretu pjevačkih zborova osnovnih škola Sisačko-moslavačke županije u Popovači.

Susret se održao u Domu kulture Popovača s početkom u 19 sati. Uz nas su sudjelovali i zborovi OŠ Katarine Zrinske iz Mečenčana, zbor OŠ Popovača, zbor OŠ Mate Lovraka iz Kutine, zbor OŠ Braće Ribar iz Siska, zbor OŠ Ludina iz Velike Ludine, zbor OŠ Mate Lovraka iz Petrinje te ženski vokalni ansambl Sidone.  Naš zbor izveo je pjesme Tri livade i Kišica. Na kraju programa svi zborovi zajedno otpjevali su pjesmu Daleke Obale Morska vila, te se nakon kraćeg domjenka i druženja uputili svojim kućama.

učitelj glazbene kulture Zvonimir Baljak

Dojmovi učenika:

Bilo mi je lijepo kad smo pjevali i slušali druge zborove. Tamo smo stekli nova prijateljstva. Imali smo tremu prije nastupa, ali trema je nestala kad smo počeli pjevati. Na kraju su svi zborovi izašli na binu i otpjevali smo Vilu Mariu. ( Milana Kukić, 5.r)

Bilo nam je super pjevati i družiti se u Popovači. Upoznali smo zbor iz Mečenčana. (Ivana Mikičić, 5.r)

Jako mi se svidjelo u Popovači jer sam stekao nove prijatelje. Dobili smo zahvalnicu na sudjelovanju na smotri. Nadam se da će ovakvih susreta biti još jer bih to jako volio. (Petar Špančić, 5.r)

Bilo mi je lijepo u Popovači na smotri školskih zborova. Tamo smo jeli pizzu i pili sok. Prvo smo morali održati probu u dvorani, a zatim smo ubrzo i nastupili. Sudjelovali su zborovi iz Siska, Petrinje, Popovače i Velike Ludine. Vani je pao mrak kad smo krenuli kući. U autobusu smo jeli pizzu nakon čega smo ugasili svjetla i pričali priče. Najzanimljivije mi je bilo kad su nastupile Sidone jer mi se sviđaju njihovi glasovi. Jako volim pjevati i zato nikad neću zaboraviti svoj prvi nastup s prijateljima pred velikom publikom. (Mario Borojević, 5.r)

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 28. 5. 2015.