"Naši potencijali - zajednička budućnost: osnaživanje mladih i njihovih zajednica u PPDS"

Udruga RCT iz Zagreba organizirala je seminar "Naši potencijali- zajednička budućnost: osnaživanje mladih i njihovih zajednica u PPDS" na kojem je sudjelovalo šest učenika sedmog i osmog razreda naše škole u periodu od 28. svibnja do 30. svibnja 2015. godine.

Suradnja s RCT-om

28.05.2015. -30.05.2015. godine šest učenika sedmog i osmog razreda (Milena Grgić, Kristina Slavulj, Ivana Idžaković, Milana Stambolija, Lucija Tesla i Aleksandra Blažeković) posjetili su Zagreb. Putovanje je organizirao RCT (Rehabilitacijski centar za traume) iz Zagreba. Išli smo na seminar na kojem smo učili kako napisati projekt kako bi naša škola bila uspješnija na natječajima. Predhodno smo u školi s našom ravnateljicom Maricom Tubić odradili šest radionica na temu "KAKO NAPISATI PROJEKT?" da bi se pripremili za seminar. S nama u pratnji je bila učiteljica Nataša Cvetanović. U Zagrebu smo se družili s učenicima iz OŠ Davorina Trstenjaka iz Hrvatske Kostajnice, Srednje škole Ivana Tnskoga iz Hrvatske Kostajnice i OŠ Katarina Zrinska Mečenčani.

Na radionicama smo bili podijeljeni u mješovite skupine što mi se posebno svidjelo jer smo upoznali nove prijatelje, razmjenjivali mišljenja i družili se. Ugodno smo se smjestili u hostelu BUREAU. Posjetili smo Tehnički muzej i kabinet Nikole Tesle. Išli smo u ZOO. Hrana je bila super. Išli smo u kino. Uglavnom smo se družili i dobro smo se zabavili, upoznali smo nove prijatelje koji će nam zauvijek ostati u sjećanju.

Milana Stambolija, 7. razred

Bilo je odlično, zabavili smo se i naučili smo kako raditi projekt.

Aleksandra  Blažeković 7. razred

U Zagrebu nam je bilo jako lijepo. Naučili smo kako pisati projekt što je vrlo korisno ne samo za sada, nego i za ubuduće. Također smo posjetili i Tehnički muzej, kino i zoološki vrt te smo osim marljivog rada i uživali.

Kristina Slavulj, 8. razred

Ovo naše malo putovanje u grad Zagreb započelo je u četvrtak, a završilo u subotu. Trajalo je samo 3 dana, ali svakako bismo to htjeli ponoviti. Bilo je zanimljivo i veselo. Upoznali smo nove ljude, stekli nova prijateljstva, naučili nove stvari i najbitnije; zabavili se!

Ivana Idžaković i Milena Grgić, 8. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 9. 6. 2015.