Osnovna škola Dvor

Projekt Pet za net

Red Button

novi_banner_rb

Saznajte više o sigurnosti na internetu:

Kako najradije provodite slobodno vrijeme?

« Kolovoz 2020 »

Radovi iz informatike

Pogledajte...

Multimedijska igra

"Sigurnost djece na internetu"

Sudjelovanje na 3. Festivalu dječje ilustracije
Autor: Nataša Cvetanović, 11. 12. 2019.

Učenici naše škole koji pohađaju nastavu Srpskog jezika i kulture  po modelu C su pod mentorstvom svojih učiteljica sudjelovali  na likovnom natječaju „3. Festival dječje ilustracije“ .

Festival organiziraju Srpsko kulturno društva „Prosvjeta“, Središnja knjižnica Srba u RH  i  Centar za obrazovanje „Sava Mrkalj“ u Zagrebu, pod pokroviteljstvom  Ministarstva znanosti obrazovanja Republike Hrvatske. Cilj Festivala je potaknuti djecu na čitanje i stvaralačko izražavanje, te približiti djeci kulturu i stvaralaštvo vlastitog naroda.

Ove godine trebalo je pročitati djela iz opusa za djecu poznatog pjesnika Ljubivoja Ršumovića i ilustrirati omiljene likove ili scenu iz nekog od njih. Pristiglo je 146 radova likovnih  iz svih krajeva Hrvatske, a stručni žiri pod vodstvom Borivoja Dovnikovića  izabrao je po tri glavne nagrade u osam kategorija. Sedamdesetak najboljih radova izloženo je u dvorani biblioteke, gdje je ujedno 30. studenog održana svečana dodjela prigodnih nagrada.

Prema kriteriju  kreativnosti i originalnosti radova nagrađeno je troje učenika naše škole:

1. mjesto u kategoriji 3.razreda  Marko Ćulibrk  za ilustraciju pjesme „Išli smo u Afriku“
  1. mjesto u kategoriji 5. razreda Lana Brdar za ilustraciju pjesme „Deca su ukras sveta“
  2. mjesto u kategoriji 6. razreda Dušan Bundalo za ilustraciju pjesme „Cipele“.

Budući nismo bili u mogućnosti prisustvovati dodjeli učenici su nagrade zaprimili poštom.

Čestitke učenicima za postignute rezultate uz poziv svim učenicima koji to žele, za sudjelovanje sljedeće godine na 4. Festivalu dječje ilustracije.