Projekt WASTE NO WASTE / OTPAD NIJE SMEĆE

Na kreativnim radionicama učenici šestih i sedmih razreda upoznali dvije zanimljive i korisne tehnike recikliranja papira i plastičnih vrećica.

Projekt WASTE NO WASTE / OTPAD NIJE SMEĆE ukazuje na problem otpada i posljedice s kojima se suočava lokalna sredina zbog nepravilnog zbrinjavanja otpada. Nakon recikliranja, stari papir može još jednom poslužiti za crtanje, pisanje ili igru. Jedna od tehnika s kojom su se učenici upoznali na radionici je i  “peglanje plastičnih vrećica”. Vrećice obrađene posebnim tehnikama ponašaju se kao sintetička tkanina, koju je moguće krojiti, šivati i oslikavati, te od nje izrađivati unikatne uporabne premete.

Više o projektu možete saznati na  www.waste-no-waste.com. Autor i nositelj projekta je VG Poduzetnički centar iz Velike Gorice. Projekt sufinancira Europska unija. Radionice su, u suradnji s razrednicima šestih i sedmih razreda, održali članovi udruge Zelena mreža aktivističkih grupa (ZMAG) iz Velike Gorice.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 11. 5. 2009.