Sat kodiranja (Hour of Code)

Ovaj tjedan (7.12. - 11.12.) promičemo programiranje i pridružujemo se projektu Sat kodiranja (Hour of Code) s ciljem poticanja razvoja vještina rješavanja problema, logike i kreativnosti. Osnovne koncepte programiranja koristeći vizualni programski jezik Blockly prvi su isprobali učenici uključeni u izvannastavnu aktivnost Svijet u mreži i učenici 5. razreda.

Projekt Sat kodiranja (Hour of Code) organizira Code.org, neprofitna organizacija posvećena promicanju informatike i upoznavanju osnova programiranja.

Više možete saznati na stranici https://hourofcode.com/hr

Učenički osvrti na Sat kodiranja:

Svidjelo mi se što smo radili na Satu kodiranja, jer je poučno, lagano i korisno.

Romano Pejaković, 7. razred

U posljednjih nekoliko zadataka morali smo dobro promisliti što napraviti. Zapeo sam na jednom zadatku, ali sam ga uspio dovršiti nakon dobrog promišljanja. Nakon što sam uspješno završio sve zadatke, dobio sam diplomu. Ponovio bih ovo, jer mi se jako svidjelo i zabavno je.

Dejan Živković, 7. razred

U ponedjeljak, 7. prosinca 2015. godine imali smo Sat kodiranja. Bilo je napeto, ali i zabavno.

Ranko Milešević, 7. razred

7. 12. 2015. godine imali smo Sat kodiranja. Bilo mi je jako dobro. Na početku je bilo malo teško, ali naučio sam nešto novo.

Mihael Slijepčević, 7. razred

U školi nas je učiteljica informatike uputila na programiranje. Pokazala nam je kako programirati najpopularniju igricu na svijetu, a to je Minecraft. Dok smo programirali bilo je zabavno, a još zabavnije jer smo programirali Minecraft. Za programiranje mislim da je zabavno i to nam treba u današnjem životu.

Ivan Lotina, 5.razred

Danas sam u školi radio na programiranju igrice. Programiranje je poučno, a i zabavno.

Mijo Brčina, 5.razred

Danas smo radili programiranje igrice Minecraft  i bilo nam je jako zabavno i poučno .

Eva Budak i Vlatka  Slijepčević, 5. razred

Danas, 8. 12. 2015 godine, programirali smo jednu od najpoznatijih igrica na svijetu,a to je MINECRAFT. Bilo je jako zabavno .

Domagoj Pavlović i Dino Špančić, 5.razred

Programiranje je super. Jedva čekam idući sat informatike.

Domagoj Pejaković , 5. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 8. 12. 2015.