Terenska nastava sedmih i osmih razreda

18. travnja 2016. godine učenici sedmih i osmog razreda posjetili su tvornicu Vivera u Glini. Terensku nastavu osmislio je i organizirao učitelj kemije i biologije Kristijan Ćaran, u suradnji s učiteljima predmetne nastave i razrednicama.

Terenska nastava je organizirana sa svrhom upoznavanja kemijsko-tehnoloških procesa u proizvodnji hrane, razvijanja svijesti i odgovornosti prema radnom i životnom okruženju. Jedan od važnih ciljeva koji smo nastojali ostvariti ovom terenskom nastavom je i potaknuti učenike da prepoznaju i izražavaju vlastite interese i motivaciju za različita područja daljnjeg obrazovanja, izbor zanimanja ili područje profesionalne karijere.

Učenički osvrti:

U sklopu nastavnih predmeta kemije i biologije, 18.4.2016. išli smo u tvornicu dječje hrane Vivera u Glinu. Išli su 7.a, 7.b i 8. razred. Tamo smo imali priliku saznati kako se dječja hrana prerađuje, pakira i odlaže u skladište.

Lorena Knežević, 7.b

U sklopu nastave kemije išli smo na terensku nastavu u Viveru u Glinu. Tamo smo obukli kute i kape ispod kojih je bilo vruće. Vidjeli smo proces proizvodnje, laboratorij (i mikro laboratorij) i skladište  u kojem je tehnologija napredna. Poslije obilaska otišli smo u restoran na pizzu i kasnije na sladoled.

Bruno Knežević, 7.b

Dana 18.4.2016. posjetili smo Viveru. Kroz Viveru smo prosli na zanimljiv način, imali smo svog vodiča koji nam je sve objašnjavao. Bilo je korisno vidjeti sve te procese proizvodnje. Naučila sam puno toga, posebno u labaratorijima je bilo zanimljivo. Jedno lijepo novo iskustvo.

Stambolija Milana 8. razred

18.4.2016. išli smo u Glinu i posjetili tvornicu dječje hrane Viveru. Kada sam ušli u tvornicu morali smo imati kute na sebi. Razgledali smo okolo i naučili mnoge stvari. Bilo je zanimljivoo. Na kraju imali smo druženje uz pizzu. Voljela bih opet otići.

Nedjeljka Resanović, 7.a razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 28. 4. 2016.