Croatian Makers liga

3. svibnja 2016. godine na 1. kolu Croatian Makers lige održanom u OŠ Popovača sudjelovali su učenici Ivana Mikičić (6. razred), Vlatko Miljenko Blažeković (6. razred), Andrej Mitić (8. razred) i Ivan Slijepčević (8. razred).

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj Lige je omogućiti uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Radionice robotike i automatike u našoj školi vode učitelji Marijan Ulaković i Vesna Majdandžić.

Učenički osvrti na 1. kolo Croatian Makers lige:

Na radionicama robotike je jako zabavno. Jako sam puno naučila. Najzabavniji dio je čekanje da robot počne pratiti crtu. Natjecanje je također bilo zabavno i poučno. Jako mi je drago što sam stekla novo znanje i što sam išla na natjecanje.

Ivana Mikičić, 6. razred

Na natjecanju mi je bilo jako zanimljivo. Prvo smo sastavili robote,a onda smo ih testirali na stazi. Mislim da će mi to znanje pomoći u daljnjem školovanju i radu.

Andrej Mitić, 8. razred

Na 1.kolu u robotici u Popovači smo se natjecali i družili. Robotika je jako korisna i svuda je oko nas. Drago mi je što sam dio tog projekta.

Ivan Slijepčević, 8. razred

Na natjecanju mi je bilo super i baš smo se zabavili.  Dobro sam se zabavio sastavljajući m-Bota i testirajući njegovo kretanje po stazi.

Vlatko Miljenko Blažeković, 6. razred

Zahvaljujemo gospodinu Mili Mikičiću na organizaciji prijevoza učenika od Dvora do Popovače.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 5. 5. 2016.