Dan otvorenih vrata u Srednjoj školi Ivana Trnskoga u Hrvatskoj Kostajnici

U sklopu planiranih aktivnosti vezanih uz profesionalnu orijentaciju, učenici 8. razreda naše škole u pratnji pedagoginje Stojanke Strineke i razrednice Nataše Cvetanović posjetili su, u srijedu 18. svibnja, Srednju školu Ivana Trnskoga u Hrvatskoj Kostajnici. Izvješće je pripremila razrednica 8. razreda Nataša Cvetanović.

Na Danu otvorenih vrata, na zoran i zanimljiv način, „srednjoškolci“ su  upoznali  „osmaše“ sa zanimanjima šumarski tehničar, ekonomist, stolar i krojač te općom gimnazijom.  Gimnazijalci su učenicima prezentirali izvannastavne aktivnosti, projekte i oblike terenske nastave koje se provode u školi. Ekonomisti su pokazali svoju Vježbeničku tvrtku i  uveli učenike OŠ u virtualni svijet  VT-Unskih niti i VT Organic Herbsa.  Zatim je uslijedio obilazak vrlo kvalitetno opremljene tekstilne radionice za praktičnu nastavu u kojoj su izloženi odjevni predmeti, koje su izradili učenici koji se školuju za zanimanje krojača. Na poligonu za praktičnu nastavu učenici, koji se školuju za zanimanje šumarski tehničar, upoznali  su učenike OŠ s teorijskim dijelom struke, pokazali  im instrumente za rad i  demonstrirali rad s motornom pilom. U školskoj knjižnici učenici  su  pogledali izložbu završnih radova učenika 3.r. koji se obrazuju za zanimanje stolara, a knjižničarka, gđa Branka Ljepoja ih je upoznala  s načinom rada i vrstama usluga koje knjižnica pruža. Zanimljivo je bilo i u obilasku kabineta  kemije i biologije uz stručno vodstvo predmetnog nastavnika biologije. Na odlasku pedagoginja, gđa Mirela Majstorović, je učenicima podijelila letke s informacijama o školi.

Nataša Cvetanović, razrednica 8. razreda

Učenički osvrti:

Dana 18.5.2016. godine posjetili smo srednju školu Ivana Trnskoga u Hrvatskoj Kostajnici. Tamo su nas kroz zanimanja proveli učenici i nastavnici, savjetovali su nas zašto baš odabrati određeno zanimanje i koje su prednosti svih tih zanimanja. Nakon svega uslijedilo je druženje, bilo je lijepo.

Milana Stambolija

18.5.2016. smo posjetili SŠ Ivana Trnskoga u Hrvatskoj Kostajnici. Saznali smo koje sve smjerove nudi škola: krojače, opću gimnaziju, ekonomsku i šumarskog tehničara. Obišli smo školsku knjižnicu gdje nas je čekala prezentacija o učeničkim uspjesima te škole i kratak govor učenika koji ju pohađaju. U kabinetu biologije i kemije nam je jedan od profesora izveo pokus tako što je zapalio tekućinu koja je polako izgorjela, ali nikome nije naudila. Šumarski su nam tehničari prezentirali koje ćemo gradivo imati u pojedinom razredu ako budemo pohađali taj smjer u školi te su nam, nakon prezentacije biljaka, mjernih instrumenata i drveća, demonstrirali kako se koristi motorna pila. Nakon obilaska smo uživali u suncu i druženju.

Aleksandra Blažeković

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 24. 5. 2016.