Terenska nastava – Posjet OŠ „Vladimira Nazora“ Topusko

U četvrtak, 19. svibnja 2016. godine, učenici naše škole koji pohađaju dodatnu nastavu Srpskog jezika i kulture po modelu C, posjetili su u pratnji ravnateljice Marice Tubić, pedagoginje Stojanke Strineke i učiteljice Nataše Cvetanović. Osnovnu školu Vladimira Nazora u Topuskom. Izvješće je pripremila učiteljica Nataša Cvetanović.

Dva školska sata učenici iz Dvora od 2. do 7. razreda proveli su vrijeme u razmjeni iskustva i ugodnom druženju sa svojim vršnjacima iz Topuskog, koji također pohađaju nastavu prema istom modelu. Za vrijeme dva školska sata učenici su odradili planirane aktivnosti iz Srpskoj jezika, glazbene i likovne kulture. Naši učenici svojim vršnjacima recitirali su i čitali poeziju Branka Ćopića iz zbirke „Čudesna šuma“ (Oglasi šumskih novina; Svi pod krevet, gasi lampe; Pesma đaka prvaka; Na obali Une) i prezentirali plakat i biografiju o Branku Ćopiću. Učenici OŠ Vladimira Nazora izveli su uvjerljivu, kratku dramatizaciju, te vrlo izražajno čitali poeziju poznatih autora za djecu (Lukić, Antić i dr.) prema vlastitom izboru. Zajedno djeca su otpjevala nekoliko popularnih pjesmica koje su zajednička baština generacijama djece (Deca su ukras sveta, U svetu postoji jedno carstvo, Kad si srećan). Nakon aktivnosti ljubazni domaćini priredili su nam malu zakusku. Ovom prilikom ujedno se zahvaljujemo ravnateljici gđi Janji Markulin, Županijskoj savjetnici za Srpski jezik učiteljici Mileni Vorkapić  i djelatnicima škole „Vladimira Nazora“ na suradnji i gostoprimstvu. Nakon nastave u školi pridružili smo se nagrađenim učenicima naše škole i PŠ Rujevac u Top-termama Topusko, na kupanju i organiziranom ručku. Terenska nastava organizirana je uz financijsku potporu Vijeća srpske nacionalne manjine općine Dvor, čijim članovima se ovim putem također zahvaljujemo.

Nataša Cvetanović, učiteljica

Učenički osvrti:

U školi u Topuskom mi je bilo odlično. Upoznala sam puno prijatelja, Čak sam bila i ponosna jer sam odlično recitirala pjesmicu Branka Ćopića "Noć". (Ana Trbulin 6.razred)

U osnovnoj Školi Vladimira Nazora bilo mi je jako lijepo. Sastali smo se s učenicima koji pohađaju nastavu srpskog jezika kao i mi. Usporedili smo način učenja i uočili sličnosti i različitosti. Čitali smo neka od poznatih pjesmica koje smo obrađivali. Domaćini su nas ugodno iznenadili dočekom i nadam se da ćemo im jednom moći uzvratiti gostoprimstvo. (Lidija Štrbac 6.razred)

U Topuskom mi je bilo lijepo. Bilo je zabavno slušati recitacije. Također smo i pjevali. Najbolje mi je bilo kad smo otišli plivati. (Danijel Živković 6.razred)

U školi u Topuskom sam bila sretna. Recitirala sam kobilin oglas". Poslije recitiranja smo se kupali u bazenu. Zatim smo se vratili u Dvor. (Katarina Cvetanović 2.b razred)

U Osnovnoj školi Vladimira Nazora Topusko  recitirala sam pjesmicu "Nađena" .Upoznala sam drugu djecu. Poslije smo išli na bazene, bilo mi je lijepo. (Anica Lotina  3.razred)

U školi Vladimira Nazora bilo mi je lijepo. Upoznala sam nove prijatelje te način na koji oni uče. Družili smo se neko vrijeme. Voljela bih da ovaj put oni posjete nasu školu, i upoznaju način na koji mi učimo i radimo. (Milana Kukić 6. razred)

Kad smo ušli u Osnovnu Školu Vladimira Nazora vidio sam puno djece. Upoznali smo učiteljicu Milenu, ona predaje Srpski jezik. Ja sam recitirao pjesmicu "Bolesnik na tri sprata" koju su djeca iz Topuskog otpjevala. Išli smo i na kupanje, bilo mi je lijepo. (Stefan Cvetanovic 3. razred)

Meni je bilo lijepo u školi.Upoznao sam puno djece, bilo mi je lijepo na kupanju.
(Jovan, 2. razred)

Meni se svidjelo kad smo recitirali, a ja sam recitirao pjesmicu "Medin oglas"
(Dušan Bundalo, 2. razred)

Meni je bilo lijepo u Osnovnoj školi Topusko. Ja sam bio ponosan kad sam čitao "Oglas mača Taše". Upoznao sam puno djece. (Aleksandar Bundalo 2. razred)

Bili smo u školi Vladimira Nazora, jako mi se svidjela škola. Upoznali smo se s  ostalom djecom. Jedva čekam da učenici iz Topuskog dođu u našu školu. (Anastasija Stojanović 3.razred)

Bilo mi je liepo, upoznao sam puno prijatelja. Ja sam recitirao pjesmu " Skreće se pažnja" (Stefan Miličevic 3. razred)

U Osnovnoj školi Vladimira Nazora bilo mi je lijepo, išli smo u bazene, ja sam recitirao pjesmicu "Poziv". (Igor Bundalo, 2. razred)

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 31. 5. 2016.