Koncert kao božićni poklon

U ponedjeljak, 19.12.2016. imali smo čast biti dobri domaćini Glazbenoj školi Frana Lhotke iz Siska koji su nam poklonili prekrasan Božićni koncert.

Poznato je da glazba spaja ljude. Dobra glazba oplemenjuje ljude, proširuje vidike, odmara, liječi, pomaže kod učenja, oslobađa ljude nakupljenih frustracija i emocija.

Jedno takvo dirljivo i oplemenjujuće iskustvo koje je povezalo putem glazbe dvije različite škole iz dva 60tak km udaljena mjesta je bio Božićni koncert učenika Glazbene škole Frana Lhotke iz Siska u Domu kulture Dvor za učenike Osnovne škole Dvor.

Koncert je trajao nešto više od punog sunčeva sata. U tom periodu izmjenjivale su se skupine učenenika okupljene u puhačkom orkestru, saksofonskom duetu, saksofonskom kvartetu, tamburaškom kvartetu, kvartetu solopjevačica, flaute i glasovira i pojedinačnih nastupa učenika na svojim instrumentima. Učenici Glazbene škole pokazali su virtuoznost izvedbe i profesionalnost nastupa. Mogli smo čuti učenike nižih razreda osnovne glazbene škole i pomno pratiti napredak u sviranju zahtjevnijih kompozicija kod učenika viših razreda osnovne glazbene škole i srednje glazbene škole.

Izbor kompozicija je bio pun pogodak! Svatko je mogao prepoznati najpoznatije teme iz filmova Ratovi zvijezda ili Indijana Jones ili E.T. ili Sam u kući. Mogli smo čuti obrade poznatih božićnih pjesama pa preko tradicionalnih do skladbi poznatih svjetskih klasičnih skladatelja, npr. Tchaikovskog ili Chopina.

Dvorski učenici mogli su vidjeti i čuti kako izgledaju i zvuče violina, klavir, gitara, bisernica, rog, flauta, saksofon i cijeli puhački orkestar.

Zadovoljstvo i oduševljenje koncertom je bilo obostrano! Učitelji Glazbene škole bili su ugodno iznenađeni usredotočenim slušanjem i pristojnošću učenika OŠ Dvor, a učenici i učitelji OŠ Dvor zahvalni na predivnom koncertu. Svi smo tim susretom stekli nova poznanstva i prijatelje.

Koncert je završio s dvije prigodne pjesme koje je izveo pjevački zbor naše Škole pod vodstvom učitelja Zvonimira Baljka.

Kao mali znak zahvalnosti, ravnateljica gđa. Marica Tubić uručila je ravnatelju Glazbene škole gosp. Tomislavu Ivšiću zahvalnicu i poklon koji je priredila Učenička zadruga Una.

Također, valja spomeniti da je naša Učenička zadruga Una nešto prije koncerta i za vrijeme koncerta u predvorju Doma kulture imala prodajni štand svojih proizvoda.

Ovaj koncert je, nadamo se, prvi u nizu koncerata, gostaovanja i druženja glazbenih prijatelja iz Siska i naših učenika.

Zaista je divno kako glazba spaja i veže.

A za sve one koji nisu bili ili bi se htjeli podsjetiti kako je to bilo 19.12., kliknite link za filmić!

objavio: Irena Mikšić   datum: 3. 1. 2017.

« Ožujak 2024 »