Silvija Šesto Stipaničić: Debela

Knjižnica i čitaonica Dvor oraganizirala je predstavu za učenike od 5. do 8. razreda naše škole 27. listopada 2017. godine u Domu kulture. Uzbudljiv život petnaestogodišnje tinejdžerice Lade predstavili su glumci kazališta Mala scena, a svoje osvrte napisali su učenici 8. razreda Mario Borojević i Marija Kraker.

U Petak, 29.10.2017. bili smo na predstavi „Debela“ u kino sali u Dvoru. Predstava mi se svidjela, bila je to jedna od onih situacija kada uistinu možemo osjetiti pravu, profesionalnu glumu.Predstava je trajala oko 40 minuta, međutim vrijeme je stvarno brzo prošlo. Predstava mi se također svidjela i zbog moje ljubavi prema glumi. Bila je to stvarno jedna od rijetkih situacija kada u Dvoru možemo pogledati izvrsnu predstavu. Sve u svemu, predstava mi se svidjela i nadam se još nekoj u skorijoj budućnosti.

Mario Borojević, 8. razred

Meni se predstava svidjela zato jer govori o problemu s kojim se sreću i djeca i odrasli. Jako je duhovita i smiješna! Govori se puno o načinima mršavljenjima i o ljubavi.

Marija Kraker, 8. razred

Predstava je nastala prema popularnom romanu "Debela" Silvije Šesto Stipaničić. Roman je dobitnik vrijednih priznanja - nagrade "Ivana Brlić Mažuranić" te Časne Liste IBBY-a, gdje se nalazi kao predstavnik Hrvatske u društvu stotinu najljepših knjiga za djecu i mlade svijeta. Roman "Debela" na popisu je lektire za osmi razred.

Više informacija o predstavi možete pronaći na poveznici: http://www.mala-scena.hr/home/predstave/debela.aspx

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 7. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »