Obilježen Dan sjećanja na Vukovar

"Kad čovjek bolje razmisli, djeca su još jedino dobro koje je čovječanstvu ostalo."                                                                                        Siniša Glavašević

17. studenog 2017. godine u Osnovnoj školi Dvor obilježen je Dan sjećanja na Vukovar s ciljem da se nikada ne zaboravi Vukovar i njegovo stradanje i patnja iz vremena Domovinskoga rata.

Vukovar je u Domovinskom ratu dao najveću žrtvu u nastanku slobodne Hrvatske. Danas se sjećamo tog tužnog dana i palimo svijeće za sve poginule.

Učenici razredne nastave s učiteljicama provodili su razne razredne aktivnosti vezane uz obilježavanje Dana sjećanja na Vukovar. Učenici su crtali, oblikovali glinu, pisali, rezali i lijepili, izrađivali plakate i palili svijeće, slušali doživljaje učenika osmih razreda koji su posjetili Vukovar te pogledali izložbu u holu škole i zapalili svijeće za sve nevine žrtve stradale u ratu..

Ovim činom, i nakon 26 godina, pokazali smo kako se Vukovar nikada zaboravit neće!

Učenici prvog razreda uz pomoć njihove učiteljice Klare Pereković izrađivali su svijeće i slikali golubice te prigodno uredili pano u svojoj učionici.

Učenici drugog razreda sa svojom učiteljicom Barbarom Stanojević imali su prigodnu radionicu i prigodno su uredili pano u svojoj učionici.

Učenici trećeg razreda sa svojom učiteljicom Vesnom Kunstl Vuić ugostili su učenike osmog razreda Unu Menićanin, Ivanu Mikičić i Danijela  Živkovića koji su posjetili Vukovar i ispričali im svoje doživljaje.

Učenici četvrtog a i četvrtog b razreda sa svojim učiteljicama Kristinom Radanović i Sanjom Mrkus pogledali su izložbu, zapalili svijeću,  čitali, razgovarali o Gradu - heroju te modelirali golubice od gline.

I učenici u PŠ Rujevac s učiteljicom Katarinom Čolaković prigodno su uredili pano u razredu.

objavio: Kristina Radanović   datum: 20. 11. 2017.