Kazališna predstava "Stoliću, prostri se!"

Učenici od 1. do 4. razreda naše škole i učenici Područne škole Rujevac sa svojim učiteljicama prisustvovali su kazališnoj predstavi bajke "Stoliću, prostri se!"  braće Grimm. Predstavu su izveli glumci Dječjeg kazališta Dubrava iz Zagreba.

Bajka “Stoliću, prostri se!” klasičan je primjer naracije braće Grimm, a govori o odnosu oca i trojice sinova, o radu i neradu, istini i laži. Osim, u svjetlu suvremenih pedagoških i civilizacijskih težnji, zastarjelih elemenata poput batine koja fizički nasrće na one koji batine imaju primiti, bajka donosi začudne predmete poput stola koji se sam prostire i magarca koji ‘na oba kraja’ izbacuje zlatnike kad se to od njega zatraži.

Učenici su bili oduševljeni odgledanom kazališnom predstavom i glumce su nagradili glasnim pljeskom. Na kraju su mogli postavljati pitanja glumcima o tome kako je nastala predstava, tko im radi rekvizite, tko pušta glazbu, koliko im je trebalo da nauče tekst, u kojem kazalištu glume i sl.

objavio: Kristina Radanović   datum: 5. 11. 2018.