Početak projekta "Sport za sve"

Učenici naše škole započeli su 11. travnja 2019.sudjelovanje u projektu „Sport za sve“. Ovim će projektom  biti osigurani sportski sadržaji na bazenima Top termi Topusko za 25 učenika naše škole, a traje do lipnja 2020. godine.  Pratitelji učenicima, te voditelji aktivnosti, su profesori TZK Igor Stojaković i Višnja Šlibar. Nositelj projekta je Školski sportski savez Sisačko-moslavačke županije u partnerstvu sa Sisačko-moslavačkom županijom. Ovaj projekt, vrijednosti milijun kuna, sufinancirala je Europska unija iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova.

U ovaj projekt je uključeno 250 učenika u riziku od socijalne isključenosti koji pohađaju osnovne škole rubnih područja SMŽ.

Projekt obuhvaća organizaciju škole plivanja, ljetni kamp i nabavu potrebne sportske opreme za svako dijete. Svaki učenik će 15 puta tijekom školske godine nazočiti školi plivanja na bazenu u Sisku i Topuskom. Učenici s edukacijom kreću u travnju ove godine. Kad završe školu plivanja idu u ljetni kamp 2020. godine. Osim prema djeci u riziku od socijalne isključenosti projekt je usmjeren i prema učiteljima i stručnim suradnicima koji rade s djecom u riziku od socijalne isključenosti na način da će proći dodatna usavršavanja i steći znanja i vještine neophodne za daljnji rad s navedenom djecom.

Nositelj projekta ukupne vrijednosti milijun kuna je Školski sportski savez SMŽ, a partner na projektu je Sisačko-moslavačka županija.

objavio: Višnja Šlibar   datum: 12. 4. 2019.