DAN UNIVERZALNE SPORTSKE ŠKOLE

Učenici od prvog do četvrtog razreda, na igralištu pored škole, obilježili su u ponedjeljak, 10. lipnja 2019. godine Dan univerzalne sportske škole.

Program USŠ Hrvatskog školskog sportskog saveza na nacionalnoj razini pokrenut je tijekom 2007. godine.

Naši učenici ove školske godine dva puta tjedno su marljivo vježbali i ostvarivali ciljeve programa USŠ pod stručnim vodstvom profesora Igora Stojakovića.

Hrvatski školski sportski savez jednom godišnje organizira manifestaciju "Dan univerzalne sportske škole". Manifestacija je zamišljena kao jednodnevni festival sporta, druženja, zabave i igre. Na manifestaciji sudjeluju učenici koji pohađaju Univerzalnu sportsku školu, njihovi voditelji, čelnici županijskih školskih sportskih saveza te ostali zainteresirani. Tako su i učenici naše škole s veseljem prihvatili sudjelovati u različitim sportskim aktivnostima i na taj način, uz podršku svojih roditelja pokazali svoja sportska umijeća.

"Univerzalna sportska škola namijenjena je učenicima od prvoga do četvrtog razreda osnovne škole. Cilj programa univerzalne sportske škole uključivanje je što većeg broja najmlađih učenika u sportske aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnoga tjelesnog vježbanja. Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa, igrajući se na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova. Program univerzalne sportske škole provode se dva puta tjedno po 45 minuta tijekom cijele školske godine.

Univerzalna sportska škola za svu djecu potpuno je besplatna. "  (Izvor: Hrvatski školski sportski savez)

Učenici su uspješno demonstrirali naučene tehnike u različitim sportskim disciplinama na poligonu koji je za njih pripremila profesorica Višnja Šlibar, nakon čega su im njihove učiteljice dodijelile zaslužene medalje.  Čestitamo svim sudionicima i pozivamo i druge učenike naše škole da se iduće školske godine pridruže programu USŠ!

objavio: Kristina Radanović   datum: 10. 6. 2019.