Terenska nastava Sisak

29.5.2019.za učenike razredne nastave OŠ Dvor i PŠ Rujevac realizirana je terenska nastava Sisak. U sklopu terenske nastave učenici su u pratnji učiteljica posjetili županijsko središte i utvrdu Stari grad.

Glavni ciljevi terenske nastave bili su uočiti važnost očuvanja stare baštine i upoznati najvažnije znamenitosti središta županije.

Učenici i učiteljice OŠ Dvor u sklopu svog obrazovnog programa posjetili su Županijsku upravu. Tamo ih je srdačno primio i poželio dobrodošlicu zamjenik župana Sisačko-moslavačke županije Roman Rosavec. Dožupan je učenike upoznao s radom Županije, njenim ustrojem i administrativnom podjelom. Učenici su imali priliku dožupanu postavljati pitanja na koja im je on spremno odgovarao. Na kraju posjeta, učenici su dobili prigodne poklone, a dožupanu su poklonili dvije pjesme: o Sisačko-moslavačkoj županiji i svom Dvoru.

Istoga dana, učenici su posjetili i utvrdu Stari grad. U pratnji stručnih vodiča su razgledavali utvrdu i slušajući naučili brojne zanimljivosti iz prošlosti Siska. Najzanimljiviji dio posjeta bilo je razgledavanje velike makete.

Posljednja aktivnost ove terenske nastave bio je posjet MC'Donaldsu. Iako je dan bio kišni, bio je ispunjen i učenici su se vratili kućama sretni i zadovoljni.

objavio: Barbara Stanojević   datum: 17. 6. 2019.