Osnivanje Eko - odbora

Početkom školske godine 2019./2020. naša škola se prijavila u projekt stjecanja statusa Međunarodne Eko – škole.

Da bi stekli spomenuti status Škola mora provesti sedam zadanih koraka. Jedan od koraka je osnivanje Eko – odbora koje je održano krajem siječnja. Na Osnivačkoj skupštini su bili prisutni učenici, djelatnici škole te vanjski suradnici:

Ravnateljica Klara Pereković, školska koordinatorica Silvana Baljak, pedagoginja Stojanka Strineka, tajnica Sanja Mencl, učiteljice Matea Sokač Terešak, Kristina Bizjak, Alica Jung Šubarić, domar Mijat Barić, učenici Irina Mrkobrada, Marko Ćulibrk, David Blažević, Lana Brdar, Elena Mrkobrada, Ivana Vicković, Mirjana Vulić, Željana Benak, Marko Babić, Bojana Vukičević,  roditelji Ankica Bundalo i Anita Kolarec, načelnik Nikola Arbutina, donačelnik Franjo Juranović, predstavnici Hrvatskih šuma Robert Ivančić i Josip Pranjić te predstavnik Komunalca Božo Trivanović.

Na sjednici su predstavljene ostvarene i planirane aktivnosti kroz sedam koraka, s naglaskom na Plan i program Eko – škole te provedbu Eko dana koji ćemo obilježiti 19. ožujka 2020. godine. Tema Eko – dana će biti Voda a učenici će kroz brojne radionice razvijati ekološku svijest o važnosti vode te potrebu njenog očuvanja.

Izvješće pripremila :Silvana Baljak, kooordinatorica Eko - škole.

objavio: Silvana Baljak   datum: 13. 2. 2020.