Eko dan u našoj školi

Ekoškola Dvor je 10. svibnja obilježila svoj drugi Eko dan u ovoj školskoj godini.

Ekoškola Dvor je nizom aktivnosti obilježila svoj drugi Eko dan u ovoj školskoj godini. Sve je započelo kratkim programom ispred naše škole tijekom kojeg je učenica 8. razreda svečano podignula zastavu Ekoškole a učenici 6. razreda – članovi školskog zbora su otpjevali službenu himnu Ekoškole Dvor.

Proglašeni su i pobjednici natječaja "Skupljamo plastične čepove i stare baterije" koji je Ekoškola organizirala povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje. Najveći broj čepova i baterija su prikupili učenici 5. razreda koji su nagrađeni simboličnim poklonom. Posebnu nagradu su osvojili naši vrijedni prvašići jer su od najmlađih učenika bili najuspješniji.

Eko dan su učenici razredne nastave nastavili na predstavi "Reciklirana priča". Predstava je nastala pod pokroviteljstvom tvrtke Vetropack straža, tvornice stakla iz Huma na Sutli, a u izvedbi glumaca Kazališta Svarog. Zadatak predstave je osvijestiti kod djece važnost pravilnog recikliranja i zbrinjavanja otpada.

Svi su se učenici sa svojim učiteljicama i ostalim djelatnicima škole uključili u uređivanje okoliša škole; novim bojama su osvježili posude za cvijeće i ogradu oko školskog igrališta, uredili cvijetnjake oko školske zgrade te pokupili smeće.

Niz fotografija će biti dobar dokaz našeg truda. Svi smo proveli prekrasan dan na svježem zraku te svojoj školi podarili najljepši poklon za skorašnji rođendan – uredan okoliš i puno veselja.

objavio: Silvana Baljak   datum: 14. 5. 2021.