Izlet u Zagreb u sklopu projekta udruge Muzza

U organizaciji udruge Muzza , 11 učenika naše škole u pratnji učiteljice Marine Dolovčak sudjelovalo je na Danu znanosti i zabave u Zagrebu 17. lipnja 2021. godine.

Udruga za popularizaciju znanosti, tehnologije, kulture, edukacije i održivog razvoja društva- MUZZA provodi humanitarnu akciju za djecu osam osnovnih škola s Banovine. Cilj ovog projekta je usmjeriti interese djece iz područja pogođenog potresom na nova područja robotike, prirodne znanosti, novih tehnologija, učenja kroz druženje i zabavu.

Treća aktivnost u ovom projektu je sudjelovanje na Danu znanosti i zabave u Zagrebu.

Učenici su posjetili tvornicu edukacijskih uređaja Circuitmess,  22- godišnjeg vlasnika  Alberta Gajšaka, koji im je pokazao prostor tvornice i neke od proizvoda.

Druga aktivnost u sklopu ovog posjeta Zagrebu bila je radionica programiranja pametnih uređaja „Robokacija show“. Tu su učenici programirali robota, te su mogli vidjeti razne uređaje, kao što je robot koji toči cedevitu, uređaj za dezinfekciju ruku, te pametna lampa.

Nakon radionica, učenici su se zabavali u zabavnom parku Amazinga, koji se prostire na 11000m2 i obuhvaća 12 atrakcija. Amazinga je oduševila naše učenike.

Ovaj zanimljiv izlet završio je u Parku znanosti u Oroslavlju. Uz mnoštvo eksponata, kao što su glazbena ograda, zvučno zrcalo, periskop i mnogi drugi, učenici su mogli, pogotovo učenici 7. i 8. razreda,  upotpuniti svoje znanje o nekim fizičkim pojavama.

Hvala Udruzi Muzza i predsjednici udruge gospođi Đurđici Protić  na uključivanju naših učenika u ovaj zanimljiv projekt.

objavio: Marina Dolovčak   datum: 20. 6. 2021.