PRVI MEĐUNARODNI DAN OSVIJEŠTENOSTI O GUBICIMA I OTPADU OD HRANE

Učenici 1. razreda sa svojom učiteljicom Kristinom Radanović obilježili su u razrednom odjelu Prvi međunarodni dan osviještenosti o gubicima i otpadu od hrane.

U sklopu akcije Ministarstva poljoprivrede podijeljene su im edukativne slikovnice zanimljivog naslova Kako su Dora i Mario spasili hranu koju im je učiteljica pročitala.

Kroz aktivnosti u radionici primjerenoj uzrastu učenika nastali su i interesantni likovni radovi.

Ministarstvo poljoprivrede tijekom 2020. godine pokrenulo niz aktivnosti u cilju podizanja svijesti potrošača vezano uz problem prekomjernog bacanja hrane u Republici Hrvatskoj, a u svrhu promjene navika i ponašanja prilikom rukovanja s hranom, kod kuće, na poslu, u školi ili u restoranu. Aktivnosti se provode pod sloganom „Pojedi, podijeli. Hrana nije otpad“. Podjelom edukativnih materijala za djecu školske dobi provodit će se daljnje potrošačke kampanje kao i ulaganja u inovativna rješenja koja uspješno rješavaju problem prekomjernog bacanja hrane.

objavio: Kristina Radanović   datum: 29. 9. 2021.

« Ožujak 2024 »