Natjecanje u čitanju naglas

I ove godine smo u našoj školi proveli Natjecanje u čitanju naglas. Održavamo ga u sklopu Mjeseca knjige, od 15.10. – 15.11. Sudjelovali su učenici od 2. – 8. razreda te učenici koju pohađaju nastavu po modelu C koji su čitali na ćirilićnom pismu.

Svake godine je odaziv vrlo velik. Učenici sami, po vlastitom književnom ukusu (i uz pomoć učitelja te školske knjižničarke) odabiru naslove koji su ih se posebno dojmili i predstavljaju ih svojim vršnjacima. Ulomci priča ili pjesmice primjereni su uzrastu natjecatelja. Komisija ocjenjuje jasnoću i razgovjetnost, izražajnost te sveukupni dojam.

Na dodjeli nagrada su najboljim čitačima uručena priznanja i slatki buketić.

Bitno za napomenuti je kako sam proces čitanja obogaćuje rječnik, razvija sposobnost komunikacije, mašte, kritičkog mišljenja, a utječe i na razvoj pažnje, odnosno usredotočenosti na određenu radnju.                                                 Knjige nam otvaraju vrata u jedan sasvim novi svijet, prepun novih pustolovina, zanimljivosti, novih informacija, poistovjećivanja s likovima romana, razvijanja mašte, pa i utjehe u trenucima kada nam je to najpotrebnije. I zato, ČITAJMO!

objavio: Petra Špišić   datum: 15. 11. 2022.