Europski dan zaštite djece od seksualnog iskorištavanja i zlostavljanja

18. studenog obilježava se Europski dan prevencije seksualnog nasilja na djecom i zaštite djece od spolnog zlostavljanja i iskorištavanja.

Da bi našim učenicima osvijestili opasnosti i upozorili ih na iste  djelatnici PP Dvor i Crvenog križa Dvor održali su 17.studenog  kratku edukaciju.

Učenicima su pričali o različitim opasnostima koje se mogu dogoditi putem društvenih mreža, prilikom korištenja mobitela, računala, laptopa, tableta. Učili su kako uređaje koristiti na pravilan način i kako zaštiti sam sebe  odnosno što podrazumijeva ,,samozaštitno '' ponašanje.

Učenicima je skrenuta pozornost na činjenicu da na društvenim mrežama nikada nisu sami. Uvijek je tu prisutan netko tko im ne želi dobro. Jedna od poruka ovog predavanja glasi: ,, Prije nego što staviš neku sliku na Internet, zapitaj se bi li htio da je tvoji roditelji i učitelji vide?! ''

Predavači su  učenicima ponovili  informacije o Red Button aplikaciji. Red Button je posebna aplikaciju za on-line prijavu svakog nasilja nad djecom kao i za prijavu neprimjerenog Internet sadržaja.

Odlaskom na aplikaciju, osoba ima mogućnost prijaviti svaku sumnju na nasilje nad djecom te sumnju na neprimjeren Internet sadržaj.

RED BUTTON se nalazi na početnim stranicama MUP-a, a aplikaciju možete pronaći i na ovoj poveznici https://redbutton.mup.hr/

objavio: Marina Dolovčak   datum: 21. 11. 2022.