Terenska nastava Samobor

7. lipnja učenici osmih razreda u pratnji razrednica i domara posjetili su Samobor. Pročitajte kako nam je bilo...

Ujutro u 7 sati krenuli smo sa kolodvora. Put je trajao oko 2,5 sata s pauzom od 20 minuta. Kad smo stigli u Samobor posjetili smo Grgosovu spilju. Kad smo ušli u spilju bilo je jako hladno ali kad smo vidjeli puno prekrasnih stalaktita i stalagmita sve smo to zaboravili. Grgosova spilja je nastala 1973. godine kada je Josip Grgos odvaljivao kamen za svoju vapnaru. Nakon obilaska spilje uputili smo se u eko bio park Divlje vode. Tamo smo ostali oko 4 sata. Slušali smo predavanje o umjetnom uzgoju pastrva. Ručali smo u restoranu s lijepim pogledom na cijeli park. Poslije ručka mogli smo ići na sladoled i družiti se s ostalim učenicima iz drugih škola. Oko 4 sata otišli smo u grad i imali smo 2 sata za obilazak grada. Vidjeli smo puno znamenitosti i umjetnina. U Samoboru su nam preporučili da probamo kremšnite i oduševljeni smo. Prošli smo pored mjesta gdje se snima serija Dolina Sunca. Krenuli smo kući oko 6 sati,a stigli smo oko 9 sati. Lijepo smo se proveli i upoznali smo nove prijatelje.

Tekst napisale: Petra Ivančan i Kristina Vrdoljak, 8.b

objavio: Petra Ivančan Kristina Vrdoljak   datum: 10. 6. 2010.