ZDRAV ZA 5!

13.11.2023. su u našoj školi policijski službenici Odjela prevencije Policijske uprave sisačko moslavačke organizirali edukativno predavanje iz projekta „Zdrav za 5“ namijenjen učenicima osmih razreda.
Nacionalni projekt „Zdrav za 5!“ promiče različitim aktivnostima prevenciju ovisnosti i zlouporabe alkohola i droge kod djece i mladeži, kao i razvijanje socio-emocionalnih vještina, a provodi se u suradnji Ministarstva unutarnjih poslova s Ministarstvom zdravstva, Ministarstvom zaštite okoliša i energetike te s Ministarstvom znanosti i obrazovanja na području osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ovim Projektom podiže se razina samosvijesti mladih o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja te općenito sigurnosti u društvu.

Predstavljajući im štetnosti do kojih dovode konzumacije alkoholnih pića i droga, u predavanju su policijski službenici kroz razgovor učenike upoznali i s kaznenopravnim aspektima konzumacije alkohola. Naglašavajući im da su prekršajno i kazneno odgovorni već od 14 godine života.

Što učenici misle o predavanju:

„Prezentacija je bila jako zanimljiva i poučna jer smo pričali o posljedicama ovisnosti konzumiranja alkohola.“  S.R.

„Prezentacija je poučna. Može pomoći ljudima da promijene svoje mišljenje o alkoholu i da se odluče probati odviknuti od njega.“ I.C.

„Ova prezentacija je bila vrlo poučna i vjerujem da se uz nju može promijeniti puno ljudi jer nikad nije kasno!“ L.S.

„To što smo u društvu gdje svi piju alkohol ne mora značiti da i mi moramo piti alkohol kako bi ispali cool.“ L.K.

„Prezentacija je bila poučna i korisna. Naučila sam neke nove stvari o ovisnosti i konzumaciji alkohola, kao i o posljedicama konzumacije alkohola.“ T.Ž.

objavio: Petra Špišić   datum: 13. 11. 2023.