Univerzalna športska škola

Već treću godinu u našoj školi provodi se program Univerzalne športske škole, namijenjen djeci od 1. do 4. razreda. Program je pokrenuo Hrvatski školski športski savez, usmjeren je na poticanje optimalnog razvoja motoričkih potencijala djece u dobi od 6 do 10 godina, a u našoj školi ga provodi Igor Stojaković, prof. TZK. Pročitajte više...

Tjelesna aktivnost, odnosno tjelesno vježbanje, za dijete u dobi od 6 do 10 godina predstavlja jedan od najznačajnijih poticaja rasta i razvoja. Uz intenzivan rast i razvoj, kroz koji prolaze djeca te dobi, obilježja tog životnog razdoblja jesu aktivnosti poput hodanja, trčanja, skakanja, bacanja, penjanja, puzanja, kotrljanja i dr. U želji za organiziranjem što adekvatnijih programa tjelesnog vježbanja za djecu napravljen je plan i program Univerzalne športske škole, koji će djeci bez obzira na njihove sposobnosti omogućiti razvoj, prije svega njihovih motoričkih, a potom i emocionalnih, psiholoških i socijalnih potencijala.
U školskoj godini 2010./2011. program Univerzalne športske škole ulazi u treću godinu provedbe u našoj školi. Prethodne dvije školske godine u program je bio uključen jedan razredni odjel (današnji 4. razred), a od ove školske godine je uključen i 3. razred. Ukupan broj učenika uključenih u program Univerzalne športske škole je 44, od tog 18 djevojčica i 26 dječaka. Kod učenika 4. razreda je vidan napredak u izvođenju motoričkih i koordinacijskih prepreka i zadataka, što jasno govori o uspješnosti i važnosti projekta Univerzalne športske škole u razrednoj nastavi.
Da bi se prepoznali kvalitetni pomaci ključnu ulogu igraju voditelji koji program Univerzalne športske škole provode i na taj ga način i najbolje prezentiraju.

Tekst: Igor Stojaković, voditelj Univerzalne športske škole

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 2. 11. 2010.